Tut Elimi Derneği’ne ‘Doğa’dan Anlamlı Destek

Tut Elimi Derneği ve Edirne Doğa Okulları işbirliğiyle düzenlenen farkındalık projesinde devlet koruması altında yaşayan iki genç, kendileri gibi devlet koruması altındaki çocukları anlatan ve toplumdaki ön yargıları kırmayı amaçlayan...

Edirne 23.10.2015, 18:20
Tut Elimi Derneği’ne ‘Doğa’dan Anlamlı Destek
banner230
Tut Elimi Derneği ve Edirne Doğa Okulları işbirliğiyle düzenlenen farkındalık projesinde devlet koruması altında yaşayan iki genç, kendileri gibi devlet koruması altındaki çocukları anlatan ve toplumdaki ön yargıları kırmayı amaçlayan bir farkındalık eğitimi hazırladı.
Edirne Doğa Okulları Konferans salonunda gerçekleştirilen organizasyonda, proje sahibi olan ve devlet koruması altında bulunan 21 yaşındaki Emre Erduran ve 19 yaşındaki Burak Erkmen’in yanı sıra Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in eşi Melahat Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Tut Elimi Derneği Başkanı Avukat Şule Yörük, Edirne Doğa Okulları yönetimi, öğretmenleri ve öğrencileri yer aldı.
Devlet koruması altındaki çocukların doğru tanınmasını hedefleyen Erduran ve Erkmen, toplumda kendileri gibi aynı kaderi paylaşan ağabeyleri, ablaları ve kardeşlerinin sesi olduklarını söyleyerek, “Biz kabuğumuzdan çıkıp yaşamayı seçtik” dedi.
Tut Elimi Derneği Başkanı Avukat Şule Yörük, kendilerinin proje kapsamında sadece aracı olduklarını belirterek, “Biz bu projede sadece Doğa Koleji ile bu çocuklarımızın elini tutuşturduk. Tut Elimi Derneği olarak kurulduğumuzda nerelere yelken açacağımızı biz de bilmiyorduk. Fakat bunu bize çocuklarımız öğretiyor. Onların talepleriyle hareket ediyoruz. Bu dernek Edirne’de devlet koruması altındaki çocuklar yararına bir şeyler yapabilmek için kurulmuş bir dernektir. Bu nedenle herkes el ele tutuşursa daha iyiye gideceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
“YIKILMADAN BİRBİRİMİZE KENETLENDİK”
Kendisi de devlet koruması altında bulunan proje sahiplerinden Burak Erkmen de devlet koruması altındaki çocukların toplum tarafından ne gibi ön yargılara maruz kaldıklarını göstermek ve bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerinin altını çizdi. Erkmen, “Medyanın toplum üzerindeki gücü göz ardı edilemeyecek kadar büyük. Medyadaki yanlış algı toplumun düşüncelerini etkilemekte ve yanlış yönlendirmektedir. Bizler bunun farkında olarak doğru bildiğiniz yanlışları göstermek istedik. Bu önyargılara maruz kalırken, yinede umudumuzu kaybetmeyip çalışmaya devam ettik ve yıkılmadan birbirimize kenetlendik. Sesimizi duyurmak ve toplumu bilinçlendirmek için bu sunumu hazırladık” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
12°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@