Edirneli faytoncular da terör saldırılarından etkilendi

Edirneli faytoncular, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısının azlığından şikayet etti. Faytoncular, ülke genelinde yaşanan terör saldırılarının kendi işlerini de etkilediğini belirtti.Tarihi Meriç Köprüsü girişinde, Lozan...

Edirneli faytoncular da terör saldırılarından etkilendi
banner230
Edirneli faytoncular, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin sayısının azlığından şikayet etti. Faytoncular, ülke genelinde yaşanan terör saldırılarının kendi işlerini de etkilediğini belirtti.
Tarihi Meriç Köprüsü girişinde, Lozan Caddesi ve Karaağaç Mahallesi güzergahlarında hizmet verdiklerini belirten faytoncular, kente gelen yerli ve yabancı turistlere Edirne’ye özgü müzikler eşliğinde nostaljik anlar yaşatmaya çalıştıklarını belirtti. Ülke genelinde yaşanan terör saldırılarının kendi işlerini de etkilediğini belirten Edirneli faytoncular, kentte gelen yerli ve yabancı turist sayısının azlığından şikayet etti.
Öte yandan, turizm mevsiminin başlamasıyla birlikte kentte faaliyet gösteren faytonlar ve faytonları çeken atların yıllık kontrolleri Edirne Belediyesi Ulaşım ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılırken, eksikleri bulunan fayton sürücülerine ek süre verilerek, gereken düzenlemelerin yapılması da isteniyor.
YORUM EKLE