United Airlines’taki Sistem Arızası 3 Bin 500 Uçuşu İptal Ettirdi

Abd’de United Airlines Şirketinin Bilgisayar Sisteminde Meydana Gelen Bir Arıza Nedeniyle Ülke Çapinda 3 Bin 500 Uçuşun Geçici Olarak İptal Edildiği Bildirildi.

United Airlines’taki Sistem Arızası 3 Bin 500 Uçuşu İptal Ettirdi
banner230
ABD’de United Airlines şirketinin bilgisayar sisteminde meydana gelen bir arıza nedeniyle ülke çapında 3 bin 500 uçuşun geçici olarak iptal edildiği bildirildi.
ABD’nin önemli havayolu şirketlerinden biri olan United Airlines’ın bilgisayar sisteminde teknik bir arıza meydana geldi. ABD Federal Havacılık Dairesi tarafından yapılan açıklamada, arızanın nedeniyle ülke çapındaki tüm uçuşların geçici bir süre durdurulduğu kaydedildi. Açıklamada yaklaşık 3 bin 500 uçuşun etkilendiği bildirilirken, yaklaşık 235 iç ve 138 uluslararası destinasyonda ertelemelerin meydana geldiği kaydedildi. Havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamada ise, sabah saatlerinde ağ bağlantısı sorunu tespit edildiği belirtilerek, “Sorun çözülmeye çalışılıyor ve yolcularımızdan özür dileriz” denildi.
Sistemde görülen arıza nedeniyle uçuşların ertelenmesi sonucunda Washington, Albuquergue, New Mexico ve Florida’da havalimanlarında yolcuların beklediği kaydedildi.
YORUM EKLE