Almanya’da 17 Yaşındaki Afgan Genç Bıçaklanarak Öldürüldü

Almanya’nın Hamburg kenti Wilhelmburg semtindeki Nelson Mandela Okulu’nda meydana gelen kavgada, bir öğrenci bıçaklanarak öldürüldü.Almanya’nın Hamburg kenti Wilhelmburg semtindeki Nelson Mandela Okulu’nda meydana gelen kavgada, okula bıçakla...

Almanya’da 17 Yaşındaki Afgan Genç Bıçaklanarak Öldürüldü
banner230
Almanya’nın Hamburg kenti Wilhelmburg semtindeki Nelson Mandela Okulu’nda meydana gelen kavgada, bir öğrenci bıçaklanarak öldürüldü.
Almanya’nın Hamburg kenti Wilhelmburg semtindeki Nelson Mandela Okulu’nda meydana gelen kavgada, okula bıçakla gelen 17 yaşındaki genç, aynı okulda okuyan 17 yaşındaki Afgan uyruklu arkadaşını bıçaklayarak öldürdü. Olayda bir kız öğrenci de yaralanırken, olayın çıkış sebebi henüz netlik kazanmadı.
Öğrencilerin gözü önünde meydana gelen olay birçok öğrencinin şoka girmesine neden olduğu için, bazı öğrencilerin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındıkları bildirildi.
Çoğunluklu olarak yabancı uyruklu öğrencilerin okuduğu okulda görgü şahitlerinin ifadelerini alan Hamburg polisi olayı çok yönlü olarak araştırmaya başladı. 17 yaşındaki genci öldüren katil zanlısının ise gözaltına alındığı duyuruldu. Her iki gencin de Afganistan göçmeni olduğu açıklandı. Okulda çok sayıda Türk öğrencinin de eğitim gördüğü öğrenildi.
YORUM EKLE