Kahvede zaman geçirmek yerine film çekiyorlar

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde kepçe operatörü, berber, seramikçi ve öğrencilerden oluşan bir grup gencin, oyuncu ve yapımcılığını üstlendiği “Buralarda Ayaz Var” filminin çekimleri sürüyor. Kahve köşelerinde zaman geçirmek yerine...

Diyarbakır 11.07.2016, 15:10
Kahvede zaman geçirmek yerine film çekiyorlar
banner230
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde kepçe operatörü, berber, seramikçi ve öğrencilerden oluşan bir grup gencin, oyuncu ve yapımcılığını üstlendiği “Buralarda Ayaz Var” filminin çekimleri sürüyor. Kahve köşelerinde zaman geçirmek yerine film çektiklerini belirten gençler, işadamlarından destek bekliyor.
Ergani ilçesinde kepçe operatörü, seramikçi, berber ve öğrencilerden oluşan bir grup genç, kahve köşelerinde zaman geçirmek yerine, film çekmeye başladı. Çekimleri süren “Buralarda Ayaz Var” adlı filmin fragmanı sosyal medyada yayınlandı. Filmin başrol oyuncusu Ezel Ağaoğlu, kendi imkanlarıyla bu işe başladıklarını belirterek, kahve köşelerinde boşa uğraşacaklarına sanat için bir şeyler yapmak istediklerini kaydetti. Sanat için uğraştıklarını anlatan Ağaoğlu, “Daha uzun metrajlı film çekmek için destek bekliyoruz. Fragmanlarımız büyük ilgi görüyor. Hepimiz buralıyız. Bu işe başlamadan önce kahve köşelerinde, orada, burada boş uğraşacağımıza kendi kültürümüz için, memleketimizde bir değişiklik olsun diye, sanat için bir şeyler yapalım istedik” dedi.
“Çekimlerde yer almak için işten ayrıldım”
Oyunculardan Mazlum Yıldırım, kepçe operatörü olduğunu anlatarak, filmde yer alabilmek için işten ayrıldığını kaydetti.
Kafe işleten Mehmet Emin Karadağ, projenin Güneydoğu için güzel bir adım olduğunu dile getirerek, “Biz burada kendi imkanlarımızla yola çıkmış durumdayız. Güneydoğu için, buranın halkı için güzel bir adım. Burada birçok oyuncu arkadaşımız inşaatçı, berber, esnaf. Sağ olsunlar hep bizimle birlikte oldular. İş adamlarından destek bekliyoruz” diye konuştu.
Sosyal medyada gezinirken filmin fotoğraflarına denk geldiğini aktaran Gülay Yıldız da “Yönetmenlerle konuştum ve böylece projeye dahil oldum. Böyle bir projede yer aldığım için çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@