Kadınlar Diyarbakır’da ekonomiyi tartışacak

Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (tobb) Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Ticaret Borsası’nın (dtb) Desteği İle “güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yaşanılan Ekonomik Sorunlar Ve Çözüm Önerileri Çaliştayi” Düzenleyecek.

Diyarbakır 11.07.2016, 15:26
Kadınlar Diyarbakır’da ekonomiyi tartışacak
banner230
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Ticaret Borsası’nın (DTB) desteği ile “Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Yaşanılan Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” düzenleyecek.
Diyarbakır, Gaziantep, Adıyaman, Şırnak, Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa ve Kilis İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ve Yöneticileri, TOBB temsilcileri ve Karacadağ Kalkınma Ajansı temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenecek olan çalıştayda, işletmelerde istihdam edilen kadın sayısının arttırılması ve yeni iş alanlarının geliştirilmesi konuları ele alınacak.
TOBB Diyarbakır İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, çalıştayın amacının Güneydoğu’da bulunan tüm kadın girişimciler kurulu üyeleri ile bir araya gelip, tek bir ağızdan yaşanılan sorunları dile getirmek olduğunu belirterek, “Çalıştaydan çıkacak sorunları başta Başbakanlık olmak üzere, TOBB ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) rapor halinde ileteceğiz. Ayrıca sonuçları kamuoyu ile paylaştıktan sonra ülke ekonomisine yön veren makamlara taşıyarak ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz” dedi.
Çalıştay, 15 Temmuz’da DTB Konferans Salonu’nda yapılacak.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 14 Kasım 2019
İmsak 05:51
Güneş 07:15
Öğle 12:31
İkindi 15:12
Akşam 17:36
Yatsı 18:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@