İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

Dicle Üniversitesi (DÜ) İlahiyat Fakültesine yeni başlayan hazırlık sınıfı öğrencilerine üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla oryantasyon...

İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi
banner230
Dicle Üniversitesi (DÜ) İlahiyat Fakültesine yeni başlayan hazırlık sınıfı öğrencilerine üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla oryantasyon eğitimi verildi.
Kongre merkezinde gerçekleşen eğitime İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Necim Çelik, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan bir konuşma yaptı. Ünalan, öğrencilere öğrenim sürdürecekleri bölümleri tanıtmak, uyum sürecini hızlandırmak için oryantasyon eğitimi düzenlediklerini belirterek, bilgi, deneyim ve tecrübelerini aktardı.
İlahiyat Fakültesi öğrencisi olmanın verdiği misyon ve sorumluluğun bilincinde olunması gerektiğini belirten Ünalan, “İlahiyat Fakültesinde eğitim alan tüm öğrencilerin fakültenin ahlakına layık olması gereklidir” dedi.
YORUM EKLE