AK Partili Kadınlar Aşure Dağıttı

AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı’nca, Muharrem ayı nedeniyle Sur ilçesindeki tarihi Ulucamii önünde aşure dağıtıldı.Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, İslam aleminde...

Diyarbakır 25.10.2015, 14:11
AK Partili Kadınlar Aşure Dağıttı
banner230
AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı’nca, Muharrem ayı nedeniyle Sur ilçesindeki tarihi Ulucamii önünde aşure dağıtıldı.
Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, İslam aleminde Muharrem ayının çok büyük bir öneminin olduğunu belirterek, “Muharrem ayında birçok olay yaşanmıştır. Muharrem ayı aynı zamanda hicri yılın başlangıcıdır. Bu dönemde Peygamber efendimiz Mekke’den Medine’ye göç etmiştir. Müslümanlar Muharrem ayını Hicri yılbaşı olarak kabul ederler. Bu dönemde ayrıca Aşure Günü’müz vardır. Aşure Günü’nde Nuh Peygamber gemisiyle hareket ettikten sonra yiyecek yemekleri olmadığı için buldukları kuru bakliyatları karıştırarak, bir yiyecek yapmışlardır. Ve buna aşure ismi vermişlerdir. Aşure o günden bu güne gelmektedir. Bizde AK Parti Kadın Kolları olarak bugünün önemini belirten bir etkinlik yaparak Diyarbakır’ın en büyük, Dünyanın 5’inci Harem-i Şerifi olan Ulucami’nin önünde öğle namazından cemaate aşure dağıtımı yaptık” dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@