‘Eğitim İçin El Ele’ Projesinde Yeni Dönem Başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 8 yıl önce başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele Projesi’ 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi başladı.Denizli’de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere, üniversite sınavlarına...

‘Eğitim İçin El Ele’ Projesinde Yeni Dönem Başladı
banner230
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin 8 yıl önce başlattığı ‘Eğitim İçin El Ele Projesi’ 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi başladı.
Denizli’de dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilere, üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlık kursu vermek için Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan "Eğitim İçin El Ele Projesi" 8’inci yıl eğitimleri başladı. Tamamen gönüllülük esasına dayanan ve üniversiteli gençlerin eğitimci olarak yer aldığı projenin Atalar Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’nde düzenlenen yeni dönem açılışına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Zeynep Karakoç, öğrenciler ve velileri katıldı. Dershane ve kursa gitme imkanı olmayan öğrencileri üniversite sınavlarına hazırlamak için çalıştıklarını ifade eden Proje Koordinatörü Mediha Kızılkar, 7 yıldır toplam 2 bin 570 öğrencinin ücretsiz kurslara kayıt yaptırdığını, bunlardan 955’inin üniversitelerin çeşitli fakültelerine başarılı puanlarla yerleşmeye hak kazandığını anlattı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz" diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bugün bizlere ve projemize destek veren ve güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Eğitim İçin El Ele Projesi 8 yıldan bu yana devam eden ve bizim çok önemsediğimiz bir projedir. Bu projenin güzelliği üniversite okuyan gençlerimiz gönüllü olarak hiç bir karşılık beklemeksizin bilgilerini üniversite sınavlarına hazırlanmak isteyen arkadaşları ile paylaşıyorlar. Ben gönüllü eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bizlere güvenerek kurslarımıza gelen öğrencilerimize de en üst seviyede nasıl destek olunması gerekiyorsa o noktada seferber olacağız. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz" dedi.
İsteyen herkese kurs kapılarının sonuna kadar açık olduğunu kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Bugün 40 eğitimci ve 280 öğrencimiz ile birlikte projemizin 8. yılını başlatıyoruz. Bu eğitim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum." Eğitimin sadece bir kuruma bırakılacak kadar basit olmadığına dikkati çeken Başkan Zolan, "Aile, belediye, Milli Eğitim, gönüllüler ve tüm kurumlar olarak bir araya gelerek bu işin üstesinden gelebiliriz. Eğitim İçin El Ele Projemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Zolan, ilk ders zilini çalarak, Eğitim İçin El Ele Projesi’nin 8’inci dönemini başlattı.
YORUM EKLE