Kargı Müftülüğü’nden Aşure İkramı

Kargı Müftülüğü tarafından Muharrem ayı münasebetiyle Mihrihatun Camii’nde Cuma namazı çıkışı aşure dağıtıldı.Mihrihatun Camii’nde namaz çıkışı müftülük personeli tarafından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Kargı Müftüsü...

Kargı Müftülüğü’nden Aşure İkramı
banner230
Kargı Müftülüğü tarafından Muharrem ayı münasebetiyle Mihrihatun Camii’nde Cuma namazı çıkışı aşure dağıtıldı.
Mihrihatun Camii’nde namaz çıkışı müftülük personeli tarafından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Kargı Müftüsü Mehmet Yıldız’da aşure dağıtımına yardım etti.
Muharrem ayı va aşure gününün Müslüman alemi için önemli olduğunu hatırlatan Müftü Yıldız, "Her dinin, her toplumun özel kabul ettiği ve yıl içerisinde diğer zaman dilimlerinden farklı olarak değer verdiği ve kutladığı belirli gün ya da aylar vardır. Elbette Yüce Dinimiz İslam’da da, bu tür günler, geceler ve aylar vardır. İşte Hicri takvimimizin ilk ayı olan Muharrem Ayı ve bu ayın 10. gününe tesadüf eden Aşure günüde bizler için bu önemli vakitlerdendir’’ dedi.
Bu vesileyle Cuma vaazında Muharrem ayı ve Ehlibeyt sevgisi işlendiğini belirten Yıldız, "Kargı Müftülüğü olarak ilçe esnaflarımızla işbirliği içerisinde Merkez Mihrihatun Camiinde cemaatimize Cuma namazı çıkışı aşure ikram ettik" dedi.
YORUM EKLE