Kargı Güreşlerinde Başpehlivan Salih Erinç Oldu

Çorum’un Kargı ilçesinde her yıl düzenlenen asırlık Kargı Panayırı’nın son etkinliği olan güreş müsabakaları binlerce güreş severi biraraya getirdi.Kargı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen güreşlere 17’si baş pehlivan...

Kargı Güreşlerinde Başpehlivan Salih Erinç Oldu
banner230
Çorum’un Kargı ilçesinde her yıl düzenlenen asırlık Kargı Panayırı’nın son etkinliği olan güreş müsabakaları binlerce güreş severi biraraya getirdi.
Kargı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen güreşlere 17’si baş pehlivan olmak üzere 200 güreşçi mücadele etti. Geleneksel güreş müsabakalarını Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan, Belediye Başkanı Zeki Şen, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Üst. Süleyman Erden, İlçe Emniyet Amiri Komiser Yrd. Fatih Ertekin, Cumhuriyet Savcıları Engin Kapsal ve Orhan Türidi, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, AK Parti kurucular kurulu üyesi ve 22. Dönem Çorum AK Parti Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, AK Parti Çorum Milletvekili Adayları Ahmet Sami Ceylan, Bekir Horuz, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda güreşsever takip etti.
BAŞPEHLİVAN SALİH ERİNÇ
Sabahın erken saatlerinde başlayarak gün boyu devam eden güreş müsabakalarında merakla beklenen başpehlivanlığı bu yıl Kırkpınar’da ilk kez başpehlivanlık kazanan Salih Erinç kazandı. Başpehlivanlıkta Ünal Karaman ikinci, Ali Rıza Kaya üçüncü, Recep Kara ise dördüncü oldu.
PANAYIR AĞALIĞI 30 BİN LİRAYA ÇALIŞ’IN
Güreşler kadar çekişmeli geçen ağalık yarışıda önceki yıllarda olduğu gibi yoğun ilği gördü. Kıyasıya geçen ağalık arttırması 30 bin lira veren Nida Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çalış’ta kaldı. Faruk Çalış, panayır ağalığını 2014 yılı panayır ve güreş ağası Cafer Özsoy’dan devir aldı.
YORUM EKLE