Ceyhan Nehri Hayvan Leşlerinden Temizlendi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’nde bulunan ve telef olmuş 15 büyükbaş hayvan, itfaiye ve AFAD ekipleri tarafından sudan çıkarıldı.Olay, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Kalealtı Mahallesi Sulama Birliği Regülatörünün...

Ceyhan Nehri Hayvan Leşlerinden Temizlendi
banner230
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’nde bulunan ve telef olmuş 15 büyükbaş hayvan, itfaiye ve AFAD ekipleri tarafından sudan çıkarıldı.
Olay, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Kalealtı Mahallesi Sulama Birliği Regülatörünün bağlı olduğu Ceyhan Nehri’nde meydana geldi.
Ceyhan Nehri’nde ineklerin yüzdüğünü gören regülatör görevlisi, durumu itfaiye ile AFAD ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye, boğularak telef olan hayvanları sudan çıkartmak için kepçe kullandı.
Kepçe kurtarma çalışmalarının başarısız olmasıyla itfaiye ile AFAD ekipleri, botla Ceyhan Nehri’ne üzerinde telef olan hayvanları tek tek yerlerini tespit ederek sudan vinç yardımıyla çıkardı.
Yaklaşık 15 büyükbaş hayvanın şap ve benzeri hastalıklardan dolayı nehre atıldığını iddia eden yetkililer, kesin sonucun yapılacak tahlillerden sonra açıklanacağını ifade ettiler.
Ceyhan Nehri’nin ovadaki tarım arazilerini suladığını, insanların serinleme mekanı olarak değerlendirdiği ve güçlü bir balık havzası olduğunu ifade eden bölge insanı, suya atılan atık maddelerin ve bu tür hayvan leşlerinin insan hayatını olumsuz etkilediğini söylediler.
Nehirden çıkarılan hayvan leşleri kulak küpe numaralarından yola çıkarılarak kime ait oldukları, hastalık sebebiyle mi suya atıldıkları, yoksa boğularak mı öldükleri, yapılacak tahlil neticesinde kesinlik kazanacak.
YORUM EKLE