Beyşehir Gölünde Toplanan Yasak Ağlar İmha Edildi

Jandarma ekibi tarafından Beyşehir Gölü’nde son üç ayda yapılan denetimlerde tatlı sulardan çıkarılan 20 kilometre uzunluğundaki yasak balıkçı ağları yakılarak imha edildi.Türkiye’nin en büyük tatlı su gölünü korumakla görevli...

Beyşehir Gölünde Toplanan Yasak Ağlar İmha Edildi
banner230
Jandarma ekibi tarafından Beyşehir Gölü’nde son üç ayda yapılan denetimlerde tatlı sulardan çıkarılan 20 kilometre uzunluğundaki yasak balıkçı ağları yakılarak imha edildi.
Türkiye’nin en büyük tatlı su gölünü korumakla görevli Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri, Beyşehir Gölü’nde üreme mevsimindeki balıkların neslinin korunmasıyla 15 Mart’ta başlayan su ürünleri av yasağı sebebiyle kaçak avlanmaya karşı denetimlerine hız verdi. Denetim kapsamında tatlı sulardan göle serbest dönemde de serilmesi yasak olan 20 kilometre uzunluğunda misina ağ çıkarıldı. Jandarma Asayiş Bot Timi’nin, Beyşehir Gölü’nün açıklarında ve muhtelif noktalarında son 3 ay içerisinde yaptığı denetimlerde tespit ederek topladığı ağlar, çuvallar içerisinde bir araya getirilerek yakılmak suretiyle imha edildi.
Beyşehir Gölü’nde kullanımı yasak olan ve hayalet ağ olarak da göl sularına zarar verdiği belirtilen göz aralığı küçük misina ağların küçük boydaki standart dışı balıkları avladığı belirtiliyor.
Beyşehir Gölü açıklarından toplanarak göl kıyısına getirilen ağlarda bulunan kurşunların Milli Emlak Müdürlüğü tarafından teslim alınarak hazineye satışından gelir sağlandığı, kalan kısmının teslim edilen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlileri ile birlikte boş bir araziye götürülerek yakıldığı bildirildi.
YORUM EKLE