Ayvalık’ta Atıklar Ekonomiye Kazandırılacak

Ayvalık Belediyesi ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlayacak.Ayvalık Belediyesi ile İkiay geri dönüşüm firması arasında yapılan “ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması ve geri kazanım protokolü” sayesinde...

Ayvalık’ta Atıklar Ekonomiye Kazandırılacak
banner230
Ayvalık Belediyesi ambalaj atıklarının geri dönüşümünü sağlayacak.
Ayvalık Belediyesi ile İkiay geri dönüşüm firması arasında yapılan “ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması ve geri kazanım protokolü” sayesinde çevreyi kirleten ve uzun yıllar doğada yok olmayan ambalaj atıkları toplanarak ekonomiye kazandırılacak. Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ambalaj atıklarının kaynağında toplanması, taşınması ve geri kazanım protokolü ile çevreyi kirleten atıkları bertaraf etmiş olacağız” dedi.
Protokolü Ayvalık Belediyesi adına Başkan Rahmi Gençer, İkiay firması adına da şirket ortaklarından Süleyman Ay imzaladı. Firma 5 yıllığına imzalanan bu protokol çerçevesinde Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün belirlediği yerlere konteynerler koyacak, kamu kurum kuruluşlarına iç mekan kutuları dağıtılacak. İlçenin muhtelif yerlerine pet atıkların toplanması için estetik toplama kutuları konacak. Bölgedeki ambalaj atıkları kaynağında ayrıştıracak. İki araçla biriken ambalaj atıkları haftanın belirli günlerinde şirketin Burhaniye ilçesindeki geri dönüşüm tesisinde plastik, cam, karton, tekstil ve metal gibi cinslerine göre tasnif edildikten sonra preslenerek ekonomiye kazandırılacak.
YORUM EKLE