Yıldırım’da demokrasi seferberliği

15 Temmuz’da teşebbüs edilen darbe girişimini halkın bertaraf edildiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Meydanları doldurarak, iradesine, geleceğine ve devletine sahip çıkıp tüm dünyaya bir demokrasi dersi...

BURSA 18.07.2016, 16:53
Yıldırım’da demokrasi seferberliği
banner230
15 Temmuz’da teşebbüs edilen darbe girişimini halkın bertaraf edildiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Meydanları doldurarak, iradesine, geleceğine ve devletine sahip çıkıp tüm dünyaya bir demokrasi dersi veren necip milletimizin sonuna kadar yanındayız” dedi.
İlk günden itibaren meydanları dolduran vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için adeta seferberlik ilan eden Yıldırım Belediyesi, her gün binlerce paket kumanya ve 10 binlerce pet şişe suyun yanı sıra 25 bin adet bayrak dağıttı. Dağıtılan 25 bin Ay Yıldızlı Türk Bayrağı ile sokakları dolduran Bursalılar, meydanları kırmızı ve beyaz renklere bürüyerek nöbetlerini sürdürdü. Devlet yönetimini ele geçirerek milleti tahakküm altına almak isteyenlerin oyununun, kenetlenen halk tarafından bozulduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Milletimizin iradesine karşı vatan hainleri tarafından girişilen bu alçakça kalkışma, aziz milletimizin demir yumruğu altında ezilmiştir. Cesur ve asil milletimizin yıkılmaz gücü ile birlik ve beraberliği, meydanlar boyunca bir tokat olarak hainlerin utanmaz suratlarında patlamıştır” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:31
İkindi 15:11
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@