Osmangazi’de Ramazan ayı boyunca iftar sofraları doldu taştı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayı boyunca her akşam iftar sofralarının kurulduğu Eskici Mehmet Dede Aşevinde kazanların başına geçip iftar yemeklerini elleriyle dağıttı. Başkan Dündar, “İlçenin 5 farklı noktasında...

Osmangazi’de Ramazan ayı boyunca iftar sofraları doldu taştı
banner230
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayı boyunca her akşam iftar sofralarının kurulduğu Eskici Mehmet Dede Aşevinde kazanların başına geçip iftar yemeklerini elleriyle dağıttı. Başkan Dündar, “İlçenin 5 farklı noktasında kurduğumuz merkezler aracılığı ile, 96 bin vatandaşımızı iftar sofralarında buluşturduk” dedi.
11 ayın sultanı Ramazan ayında vatandaşlarla birlikte iftar açmaya büyük özen gösteren, yurt için ve yurt dışında pek çok iftar programı düzenleyen Osmangazi belediye Başkanı Mustafa Dündar, Eskici Mehmet dede Aşevinde önlük takıp kazanların başına geçerek yemek dağıttı. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Eskici Mehmet Dede Aşevi iftarına katılarak, iftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Başkan Mustafa Dündar, ramazan ayı boyunca vatandaşlarla birlikte olmaya büyük bir özen gösterdiklerini söyledi.
5 FARKLI MERKEZDE 96 BİN KİŞİYE İFTAR
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi’nin 136 mahallesinde gerçekleştirdiğimiz ev ziyaretleriyle, mahalle iftarlarıyla, aşevlerimizdeki iftarlarımızla çok şükür dolu dolu bir ramazan yaşadık. Gerek ben, gerekse başkan yardımcılarımız ve belediye meclis üyelerimiz, ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın sofrasına konuk oldu, onlarla birlikte iftar açtı. Osmangazi’nin dışında, Batman’da bir kardeşlik iftarı gerçekleştirdik. Bulgaristan, Makedonya, Kosova gibi Balkan coğrafyasında Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerde iftarlarımız oldu. Tabi bunların en önemlisi Osmangazi’de yapmış olduğumuz iftarlar. Ramazan ayı boyunca Osmangazi’mizdeki 5 farklı noktada verdiğimiz iftarlarla, 96 bin vatandaşımızla iftarımızı paylaştık. Onlarla iftar sofralarında buluştuk” dedi.
YORUM EKLE