İnegöl’e yarım milyarlık yatırım müjdesi

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 4 sene içerisinde İnegöl’e 500 milyon liralık yeni yatırımların yapılacağını söyledi.İnegöl Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından İnegöl Devlet Hastanesi çalışanlarına ve hasta ile...

İnegöl’e yarım milyarlık yatırım müjdesi
banner230
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 4 sene içerisinde İnegöl’e 500 milyon liralık yeni yatırımların yapılacağını söyledi.
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından İnegöl Devlet Hastanesi çalışanlarına ve hasta ile hasta yakınlarına verilen iftara katılan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin İnegöl’e yapılması planlanan yeni yatırımlar hakkında bilgi verdi.
Eğitim yatırımları müjdesi.
Yeni dönemde Mesudiye ve Hocaköy mahallelerinde iki ayrı ortaokulu hizmete açacaklarını belirten Şahin,” Bir İmam Hatip Lisesi ve bir ortaokulu daha gelecek yılın eğitim programlarına aldık. İnegöl eğitimde de çağ atlar vaziyete gelmiş olacak. Bir Meslek Lisesi açığımız kaldı. Güzel Sanatlar Lisesi binası da gelecek yılın yatırım programına alınacak. İnegöl hak ettiğini almaya devam edecek” dedi.
400 Milyonluk yatırım.
Hocaköy içme suyu barajı çalışmalarının devam ettiğini aktaran Şahin, “3.5 yıl içerisinde bitirilmesi hedeflenen barajımızın inşaatını inceledik. İnegöl’e 22 milyon metreküp kaliteli dağ suyunu 95 metre yüksekliğinde barajda toplayacağız. Bursa’nın ikinci büyük içme suyu barajı olacak. En büyük barajlarından biri olacak. Kamulaştırılmaları ile beraber 150 milyon liraya yakın bir yatırım. Bu yatırımları yerel idare olarak yapmak mümkün değil. Merkezi idarenin gücüyle ancak kazandırabiliyoruz. Büyükşehir Belediyemizde 150-200 milyonluk yatırımla İnegöl’ün altyapısını komple değiştirecek. 4 sene içerisinde İnegöl’de sadece altyapı ve içme suyu ile alakalı 400 milyon liralık bir yatırım devreye almış olacağız. Amacımız kaliteli bir İnegöl’ü hep beraber oluşturacağız” ifadelerini kullandı. İnegöl Üniversitesi ile alakalı çalışmaların devam ettiğini belirten Şahin, KYK Kız Yurdu’nun hazır hale geldiğini, bu dönem açılmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.
YORUM EKLE