Barış İçin Pedal Çeviren Meriç, Gemlik’te Mola Verdi

İstanbul’dan barış için 74 bin kilometre pedal çevirmek için yola çıkan sporcu Meriç Şehit, Gemlik’te mola verdi.İstanbul Beylikdüzü’nden eğitim ve barış 74 bin kilometre pedal çevirmek için yola çıkan sporcu Meriç Şehit, ayrıca...

Barış İçin Pedal Çeviren Meriç, Gemlik’te Mola Verdi
banner230
İstanbul’dan barış için 74 bin kilometre pedal çevirmek için yola çıkan sporcu Meriç Şehit, Gemlik’te mola verdi.
İstanbul Beylikdüzü’nden eğitim ve barış 74 bin kilometre pedal çevirmek için yola çıkan sporcu Meriç Şehit, ayrıca bisikletin bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekmek istiyor. Trakya gezisini tamamladıktan sonra Bandırma’dan Bursa’ya gelen Şehit, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın da konuğu oldu. 74 İl, 741 ilçe ve çok sayıda köyü gezeceğini bildiren Meriç Şehit, bir buçuk yıllık gezisini 2016 Ekim ayında tamamlayacağını ifade etti. Gemlik’ten Yalova’ya hareket eden Milli Bisikletçi Meriç Şehit’e anlamlı etkinliğinde başarılar dileyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, barış ve kardeşçe yaşamanın anlam ve önemine değindi.
Meriç Şehit, Yalova’nın ardından, Bursa İznik ve İnegöl üzerinden, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Afyon ile Ege Bölgesi turuna başlamış olacak. Her gün 135 kilometre mesafe yol alacak olan Şehit, yolculuğunu yine Beylikdüzü’nde sonlandıracak.
YORUM EKLE