Başarılı şekilde kripto para alım satım yapabilmeniz için temel bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bitcoin ve diğer kripto paraların tanımları, kripto para türleri, piyasa özellikleri, blok zincir teknolojisi gibi bilgileri öğrenmeniz gerekir. Şifreleme yöntemiyle tasarlanmış olan kripto paralar dijital varlıklardır ve değişim aracı olarak kullanılabilirler. Piyasaya ilk çıkan sanal varlık Bitcoin olup lider konumundadır. Bu nedenle araştırmalarınızda BTC yorum ve analizlerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bunları incelerken seçtiğiniz kaynağın güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde yanlış adımlar atarak al sat işlemlerinizden zararlı çıkabilirsiniz. Bitcoin al sat nasıl yapılır diye baktığınızda tüm işlemlerinizi işlem hacmi yüksek ve güvenli bir platformdan yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Geleneksel yatırım yöntemlerine kıyasla daha ucuz ve hızlı şekilde transfer edilebilmesi nedeniyle Bitcoin için işlem sıklığı her zaman fazladır. Bu işlemleri yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

1. Uçuk Tahminlere Kapılmayın

BTC yorum sayısı fazla olmasına karşın bunların hepsi makul ve mantıklı olmayabilir. Bitcoin 250 bin doları, 100 bin doları görecek gibi yorumlara inanmayın. Bunun yerine teknik ve temel analizlerin derinliğini araştırmalısınız. Genellikle yapılan artış yorumlarıyla birlikte bir tarih de verilir. 100 bin dolar artacak deyip tarih belirtilmezse bu durum yorumun altının boş olduğunu gösterir.

2. Boğa Tuzaklarına Karşı Dikkatli Olun

Kripto para piyasasında çoğunlukla düşüşlerden sonra boğa tuzakları görülür. Hafif alımlar yapılır ve piyasa artıda tutularak yatırımcıların artış olacağına inanması sağlanır. Sonra boğalar kar oranları yüzde 10 civarına çıkınca ellerindekini satarlar ve bu işlemle küçük yatırımcılar zarara uğrar.

3. Alım Satım Stratejilerini Araştırın

Bitcoin al sat nasıl yapılır diye araştırdığınızda günlük alım satım ve dalgalı alım satım olmak üzere iki farklı yöntemin uygulandığını görebilirsiniz. Günlük işlemler genellikle daha fazla yaygındır. Teknik analiz yöntemlerinin kullanıldığı bu analizde gün içinde oluşan hareketlere göre işlem yapılır.

Devlet yardım kapılarını açtı! Tek bir şartı var: Kişi başı 3.025 TL ödeme yapılacak! Devlet yardım kapılarını açtı! Tek bir şartı var: Kişi başı 3.025 TL ödeme yapılacak!

4. Yatırım Miktarını Doğru Belirleyin

En uygun yatırım miktarı kaybedildiğinde sizi etkilemeyecek olan tutardır. Kenarda bekleyen ve kaybetseniz de sizde olumsuzluk yaratmayacak olan tutarlar idealdir. Bunun yerine banka kredisi çekerek yatırım yapmanız doğru olmayacaktır.

5. Israrlı Önerilere Karşı Temkinli Olun

Her yatırım içinde risk olacağını unutmamalısınız. Az riskle ve yüksek karla sunulan bir işlem varsa bunun altında yanlış bir şeyler olabileceğini düşünmelisiniz. Çünkü yatırım getirisi garanti değildir ve pazar durumuna göre dalgalanır.

6. Doğru Zamanı Seçin

Genel yatırım düzenine göre fiyatlar düşükken alım, yüksekken satım yapılır. Ancak bu zamanları doğru yakalamak zordur. Bunun için teknik analiz göstergelerinden destek almalı, BTC yorum ve analizlerini incelemeli, fiyat hareketlerini takip etmelisiniz.

7. Piyasayı İyi Analiz Edin

Eğer küçük yatırımlar yapacaksanız piyasayı iyi araştırmalısınız. Kripto para piyasasının volatilitesi yüksektir. Bu nedenle yatırım ufku ve vadesi konusunda temkinli olmalısınız. Günlük gelişmelerden ve verilerden haberdar olmak için düzenli olarak Bitlo platformunu takip edebilirsiniz. Böylece piyasanın yönünü daha iyi yorumlayabilir ve alım satımınıza uygun yönü verebilirsiniz. İsterseniz bu aşamada sitede bulunan kesintisiz canlı destek hattından uzman yardımı alabilir, karşılaşabileceğiniz risklerin en aza inmesini sağlayabilirsiniz.