Bolu Belediye Başkanı Yılmaz’dan çarpıcı açıklamalar

Olu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'nun Turizm Ve Spor Kenti Olacağını Söyledi.

BOLU 08.07.2016, 15:46
Bolu Belediye Başkanı Yılmaz’dan çarpıcı açıklamalar
banner230
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun turizm ve spor kenti olacağını söyledi.
Başkan Yılmaz, tercihlerini yaptıklarını ifade derek, “Eksiğimiz yok, fazlamız var. Bolu bir dünya kenti olacak. Turizm ve spor alanında çok sayıda projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Cennet gibi doğası ve sahip olduğu turizm potansiyeli ile Bolu’nun dünya standartlarında turizm ve spor kenti haline geliyor” diye konuştu.
İlerleyen dönemlerde uluslararası festivaller, spor ve turizm yatırımlarının hız kazanacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Gölleri, yürüyüş yolları, dağları, ormanları, suyu, bol oksijeni ve misafirperver insanları ile Tabiatın Kalbi Bolu yeni bir kulvara girdi. Bolumuz geçen yıl “Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” olarak ilan edilmesiyle birlikte “Turizm Kenti” olma hedefine ulaşmakta önemli bir süreci geride bıraktı. Önümüzde dünya kenti olma yönünde yeni bir dönem var. Bu yeni dönemde uluslararası festivaller, spor ve turizm yatırımları ile hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bolu, son dönemde kan kaybı yaşayan turizm sektörünün can suyu olacak” ifadelerinin kullandı.
SU SPORLARININ MERKEZİ OLMAYA ADAY
Bolu Belediyesi, doğa ile uyumlu bir turizm cazibe merkezi oluşturmak amacıyla çıktığı yolda 140’ın üzerinde gölü olan kentte su sporlarının da yapılabileceği bir sayfiye ve rekreasyon merkezi oluşturuyor. Bolu Büyüksu Deresi’nde hayata geçirilecek projeyle, derenin 1 kilometrelik kısmının gölet haline getirileceğini hatırlatan Başkan Yılmaz şunları söyledi:
“Bolu’da artık su sporlarının da yapılabileceği bir sayfiye ve rekreasyon merkezi oluşturuluyor. Büyüksu Su Sporları ve Sahil Projesi’ni çok önemsiyoruz. Deniz kumuyla yapay plaj yapacağız. Halkımızın deniz özlemini gidereceğiz. Gölette, yüzme imkanının yanı sıra kürek ve kano gibi su sporları da yapılabilecek. Bu projeyle Bolu’da yaşayanların deniz özlemini gidermenin yanı sıra Bolu’yu su sporlarının da merkezi yapmak istiyoruz. Bolu’yu dünya kenti yapmak üzere hazırladığımız stratejiye uygun projelerimizi teker teker hayata geçiriyoruz. Dünyanın dört bir tarafından herkesin Bolu’ya gelmesini ve güzelliklerini görmesini, keyfini yaşamasını istiyoruz. Hedefimiz, Bolu’yu bir cazibe merkezi haline getirmek, ulusal ve uluslararası turizm markası yapmak.”
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@