Mustafa Boydak Kimdir?

1963 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Mustafa Boydak, lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamladı.

Biyografi 29.07.2016, 08:35 29.07.2016, 08:41
Mustafa Boydak Kimdir?
Mustafa BOYDAK
Yönetim Kurulu Başkanı1963 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Mustafa Boydak, lisans eğitimini Muğla Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde tamamladı. Eğitim hayatının bitimiyle birlikte Boydak Holding çatısı altında bulunan ve sektörünün lideri HES Kablo’da değişik birimlerde görev aldı. 1987 yılında Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Mustafa Boydak, Mart 2016’da Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir. Boydak, bu görevinin yanı sıra Türkiye Finans Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanlığı’nı yürütmektedir. 1998 yılından bu yana Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesi olan Mustafa Boydak, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Şükrü BOYDAK
Yönetim Kurulu Başkan Vekili1955 yılında Kayseri’de doğmuştur. Şükrü Boydak 1970 yılında İstikbal Mobilya’da iş hayatına başlamış ve İstikbal Mobilya’da yöneticilik deneyiminden sonra Genel Müdür olarak görev almayı sürdürmüştür. 1995 yılında Boytaş Mobilya’nın kurucu başkanı olarak çalışmalarını devam ettiren Şükrü Boydak, 1998 yılına kadar Boytaş A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevini üstlenmiş olup şu an Boytaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Boydak Holding’in birçok firmasında yönetim kurulu üyeliği görevlerini devam ettirmektedir. Şükür Boydak evli ve 5 çocuk babasıdır.

Boydak ailesine gözaltı

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ile 2 yakını gözaltına alındı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "FETÖ üyesi oldukları ve örgüte finans sağladıkları" iddiasıyla başlatılan operasyonda, Boydak ailesinden 6 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ile holding yöneticilerinden Şükrü Boydak ve Halit Boydak ikametlerinde gözaltına alındı.

İl dışında oldukları belirlenen holdingin eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak ile İlyas ve Bekir Boydak'ın yakalanması için de çalışma yürütülüyor.

Zanlıların evlerinde polis ekiplerince arama başlatıldı.

FETÖ/PDY'ye finans desteği sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Boydak Holding'in o dönem yönetim kurulu başkanı olan Hacı Boydak ile yönetim kurulu üyesi Memduh Boydak, 6 Mart'ta tutuklanmış, holding yöneticilerinden Erol Boydak ile Murat Bozdağ ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Memduh Boydak halen tutuklu bulunurken, Hacı Boydak, avukatlarının itirazı üzerine 17 Mayıs'ta tahliye edilmişti. 29/07/2016 AA

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@