Tatvanlı Sporcu U14 Milli Takım Aday Kadrosuna Davet Edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası için U14 Türkiye Milli Takımı aday kadrosuna davet edildi.Tatvanlı eski futbolculardan...

Tatvanlı Sporcu U14 Milli Takım Aday Kadrosuna Davet Edildi
banner230
Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası için U14 Türkiye Milli Takımı aday kadrosuna davet edildi.
Tatvanlı eski futbolculardan Vedat Çoban tarafından açılan Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu meyvelerini vermeye başladı. Tatvan Kaymakamlığı tarafından da desteklenen Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Kadir Üzel, Fransa’da düzenlenecek olan 2016 Avrupa Şampiyonası için U14 Türkiye Milli Takım aday kadrosuna davet edildi. İlçede yaklaşık 2 yıldır kaymakamlığın destekleri ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Ankara Gençlerbirliği Futbol Okulu Koordinatörü Vedat Çoban, Tatvan’dan ilk defa U14 Türkiye Milli Takım aday kadrosuna oyuncu göndermiş olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi. Daha öncesinde bir öğrenciyi süper lig takımlarından Gaziantep Spor’un profesyonel takımına kazandırdıklarını hatırlatan Çoban, “Bu başarının ardından yeni bir ilke ve başarıya imza atarak Kadir kardeşimizin U14 Milli Takımı’nın aday kadrosuna seçilmesine vesile olduk. Okulu ilk açtığımızda misyon olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi ülke futboluna kazandırmak olarak belirlemiştik. Hedeflerimizi yavaş yavaş gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.
Tatvan’da büyük bir sporcu potansiyeli olduğunu da ifade eden Vedat Çoban, “Bu anlamda da ilk günden beri her türlü konuda yanımızda olup bizi destekleyen İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Erkan’a öğrencilerimiz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kaymakamımızın sporu ve sporcuları çok sevmesi Tatvan’da her branştaki sporcular için büyük bir şanstır. Bu şansıda iyi değerlendirmemiz gerektiğini biliyor ve bu anlamda da çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Önümüzdeki süreçte de Tatvan’ımızı en iyi şekilde temsil edecek sporcular yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE