Adilcevaz’da Aşure Dağıtımı

Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi, AK Parti İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla Cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıttı.Merkez Şerefiye Camii önünde düzenlenen aşure dağıtımına vatandaşlar...

BİTLİS 23.10.2015, 16:14
Adilcevaz’da Aşure Dağıtımı
banner230
Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi, AK Parti İlçe Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla Cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure dağıttı.
Merkez Şerefiye Camii önünde düzenlenen aşure dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğuna değinerek, “Muharrem ayı hepimiz için özel ve anlamlı bir aydır. Aşure Günü de bu anlamda önemsediğimiz bir gündür. Biz de bu geleneği yaşatarak vatandaşlarımıza aşure dağıtıyoruz. Her yıl gerçekleştirdiğimiz Aşure Günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek ayda paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Bu mübarek ay içerisinde bulunan Aşure Günü’nde dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni ediyorum. Bu mübarek ayın ilçemize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı A. Hamdi Tutçu ise, "Muharrem ayı dolayısıyla AK Parti olarak, belediyemizle birlikte aşure dağıtımı yaparak halkımızla buluştuk. Bu aylar mübarek ve bereketli aylardır. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda aşure etkinliği düzenledik. Bu mübarek ayın birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirmesini temenni ederim" diye konuştu.
AK Parti Adilcevaz İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Güvendik ise, İslam aleminde Muharrem ayı ve aşurenin öneminin ayrı olduğunu dile getirerek, “Birlik ve beraberliğin simgesi olması adına, bütün güzelliklerin birlikte paylaşılması adına aşure dağıttık. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler. Emeği geçen ve bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@