Müşterilere Sosyal Medya İle Ulaşmak

Değerlere bakıldığında bir e-ticaret sitesinden daha çok satış yapan sayfalar ve sosyal medya hesapları bulunmakta.

Bilim ve Teknoloji 05.08.2015, 08:42 05.08.2015, 08:42
Müşterilere Sosyal Medya İle Ulaşmak
banner230

Sosyal medya insanlara direk olarak ulaşmanızı sağlayan harika bir kanal. Tabi nimetlerinden faydalanan ciddi bir kesim de var. Sıkça görürsünüz facebook, twitter, instagramfarketmez ürün reklamları yapılır. Değerlere bakıldığında bir e-ticaret sitesinden daha çok satış yapan sayfalar ve sosyal medya hesapları bulunmakta.

Müşterilerinizi Tanıyın

Müşteri profillerini ve feedbacklere çok önem verin. Böylelikle ürünlerinizi bir fırsat şeklinde sunabilirsiniz. Doğruyu kitleye doğru ürün bu kıstası kullanma önemli.

Cezbedici Fiyat

Özellikle bizim insanımız alışverişe ihtiyacı olmasa bile indirimli bir ürünü alabilir, bu mantığı seviyoruz. İyi bir fiyat politikası izlerseniz alacağınız geri dönüşlerle kar etmeniz mümkün.

Kampanyalar

İndirimden sonra en çok sevilen şeylerden biri kampanyadır. Ancak bu kampanya iyi planlanmış olmalı. Örneğin A ürünü çok satılan bir ürün ve fiyat aralı 20-30 TL arası hafta sonu kampanyası adı altında A ürünü 14.99 TL olduğu zaman mevcut satış adedini katlamanız mümkün. Tabi burada bir örnekten bahsediyoruz, tedarik ve diğer başlıkları göz önünde bulundurmalı iyi bir şekilde planlama yapmalısınız.

Sosyal Medya Profilleri

Markaların son dönemde kullandığı yöntemlerden biri de parodi hesaplar oluşturup ciddi bir sayıya ulaştığında normal bildirimlerinin yanı sıra ürün önerileri, web bağlantıları ile kitleyi direk olarak satışa yönlendirirler. Ciddi bir kitle takip ettiğinde güvenilirlik bakımından bir nevi güven oyu sayıldığından ciddi oranda satışa katkı sağlamaktadır. 

Yorumlar (0)
banner287
banner269
-2°
sisli
Namaz Vakti 21 Kasım 2019
İmsak 05:57
Güneş 07:23
Öğle 12:32
İkindi 15:08
Akşam 17:31
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@