Adsl Kotasını Dolduranlar

İnternet aboneliği olan çoğu kişinin ADSL tarifesi limitlidir. Bu durumun birçok nedeni olduğu gibi temel neden ise internete daha az para ödeme isteğidir. Birazdan ADSL kotasını neler doldurur öğreneceksiniz.

Bilim ve Teknoloji 22.08.2015, 14:30 22.08.2015, 19:49
Adsl Kotasını Dolduranlar
banner230

      İnternet aboneliği olan çoğu kişinin ADSL tarifesi limitlidir. Bu durumun birçok nedeni olduğu gibi temel neden ise internete daha az para ödeme isteğidir. Çoğu internet kullanıcısının ADSL kotası 4 GB veya 5 GB’dir. Birçok kişi de bu kotanın dolmasından, sınırın aşılmasından şikayet eder. Bunun altında bu konu ile ilgili insanların beynine yerleşmiş olan yanlış bilgiler veya yanlış anlamalar yatmaktadır. Birazdan ADSL kotasını neler doldurur öğreneceksiniz.

    ADSL kotasını neler doldurur dendiğine ilk sırada Download gelmektedir. ADSL kotasını bir bakıma Download sınırı diye düşünebilirsiniz. Peki neler download kategorisinde değerlendirilmektedir? Bu soru internette görüntülemeye çalıştığınız her şey olarak cevaplandırılabilir. Özellikle de videolar kotanızı dolduran en büyük etmenlerden birisidir. Fakat videoların yanında web siteleri, görseller, oyunlar gibi diğer görüntülediğiniz şeyler de kotanızı dolduranlar arasındadır. En az kotayı doldurmada ise web siteleri gelmektedir. Web siteleri kotanıza yok denecek kadar etki etmektedir.  Videonun kotanızı yemesi için onu download yapmanıza yani indirmeniz gerek yok. Normal bir şekilde video izlemeniz ve müzik dinlemeniz kotanıza download ile aynı etkiyi yapmaktadır. Çünkü videonuzu görüntüleyebilmeniz için önce o videonun bilgisayara inmesi gerekmektedir. Kotayı dolduranlar arasında 2. sırada ise görüntülü sohbet siteleri bulunmaktadır. Bu sitelerde görüntülü sohbet yaparken bilgisayarınız konuştuğunuz kişinin bilgisayarındaki bazı verileri indirmektedir. Bu durum da ADSL kotanıza ciddi manada etki yapmaktadır. Sohbet sırasında sizin kamera açmanız, sohbet ettiğiniz kişiye müzik v.b şeyler göndermeniz kotanıza etki yapmamaktadır. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinden görüntülediğiniz şeyler kotanızı dolduranlar arasındadır. Fakat bu sosyal paylaşım siteleri sayesinde görüntülediğiniz dosyaları bir başkasına göndermek kotanıza herhangi bir etki yapmamaktadır.

     ADSL kotasını neler doldurur sorusunun en önemli cevapları bunlardan ibarettir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@