90 Gün Dayanıklı Telefon : Janus One

Akıllı telefon piyasasındaki rekabet, neredeyse her gün şekil değiştiriyor. Piyasada tutunmak, bunu uzun yıllara yaymak gerçekten de çok zor. Zaten bu konuda iddialı en az 10 marka sektörü elinde bulunduruyor. Nispeten bu pahalı akıllı telefon pazarından uzak bir şekilde Kickstarter bağış kampanyası adı altında değişik projelere imza atmanın peşinde.

Bilim ve Teknoloji 21.08.2015, 19:30 22.08.2015, 19:48
90 Gün Dayanıklı Telefon : Janus One
banner230

 Akıllı telefon piyasasındaki rekabet, neredeyse her gün şekil değiştiriyor. Piyasada tutunmak, bunu uzun yıllara yaymak gerçekten de çok zor. Zaten bu konuda iddialı en az 10 marka sektörü elinde bulunduruyor. Nispeten bu pahalı akıllı telefon pazarından uzak bir şekilde Kickstarter bağış kampanyası adı altında değişik projelere imza atmanın peşinde. Daha birkaç ay önce Light Phone adını taşıyan bir bağış kampanyası ile sektöre değişik bir çehre getirilmişti. Bu kampanya fazlasıyla ses getirdi ve şimdilerde yeni bir kampanya daha start vermek üzere : 90 gün dayanan telefon : Janus One.

Ligt One kampanyasına geri dönersek; bu kampanya karşılığında akıllı telefonlar sadece 100 dolardan satışa sunulmuş ve hedefine ulaşmıştı. Şimdilerde yukarıda adını verdiğimiz bağış kampanyasında ise fiyat daha da makul seviyelere çekildi. 90 gün dayanan telefon Janus One, sadece 69 USD üzerinden online olarak satışa çıkarıldı bile. Telefonun sloganı ise “akıllı bir şekilde hayatı kolaylaştırmak”. Tasarımı ve dizaynı ile oldukça basit görünen Janus One akıllı telefonun belki de en dikkat çekici özelliği ise başka telefonlara bağlanabilen bir enerji kaynağına dönüşüvermesi. Basit bir anlatımla; acil durumlarda Janus One’ı başka bir akıllı telefon için destek ünitesine çevirebiliyorsunuz. Evet sizin için de bu proje kulağa hoş gelmedi mi? Bence hepiniz benimle aynı fikirdesiniz.

Aynı zamanda adım ölçer özelliği de bulunan telefonda suya ve toza karşı da dayanıklı hali ile göze çarpıyor. Siyah, beyaz ve altın renklerinde 3 rengi mevcut. Adeta bir kredi kartı ebatında ve sadece 5.5 mm inceliğindeki şık tasarımı ile 90 gün dayanan telefon  Janus One bağış kampanyası başarılı olursa kullanıcılar Eylül 2015 itibariyle telefonlarına kavuşacaklar. 

Yorumlar (1)
Engin 5 yıl önce
Satışları bitti mi? Hiçbir yerde bulamıyorum! Yardım edin!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@