PTT 175 Yaşında

Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) kuruluşunun 175. yıl dönümü, Bilecik’te de gerçekleştirilen etkinlikler ile kutladı.Etkinlikler, sabah Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal...

PTT 175 Yaşında
banner230
Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) kuruluşunun 175. yıl dönümü, Bilecik’te de gerçekleştirilen etkinlikler ile kutladı.
Etkinlikler, sabah Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından PTT Bilecik Başmüdürü Halit Taşpınar ve beraberindekiler Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası Bilecik PTT Başmüdürlüğü önünde başlayan Bilecik PTT Başmüdürlüğü bünyesindeki araçlar konvoy eşliğinde şehir turu attı.
Yapılan konvoy sonrası bir basın açıklaması yapan Bilecik PTT Başmüdürü Halit Taşpınar, bugün PTT teşkilatı gururla 175’inci yıllarını kutladıklarını belirterek, “Yaşamakta olduğumuz çağda değişim olgusunun, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemen her alanda ve her geçen gün etkisini artırdığı aşikardır. Bu bağlamda kuruluşumuzun değişimi ve gelişimi yönünde atılan tüm adımlarda şüphesiz ki birlik ve beraberlik duygusuyla hareket eden değerli çalışanlarımızın katkısı büyüktür. 175 yıldır yüce milletimizin hizmetinde olan kuruluşumuz; hızla ilerleyen teknoloji paralelinde, değişen ihtiyaç ve gelişen piyasa şartlarında rekabet edebilmek için hizmet kalitesini yükseltmiş olup, her geçen gün artırdığı verimlilik sayesinde dikkatleri üzerine çekerek halkımızın teveccühüne mazhar olmuştur” ifadelerinde bulundu.
“4 BİN 464 İŞ YERİMİZDE GÖREVLİ 40 BİNE YAKIN ÇALIŞANIMIZ VAR”
Bilecik PTT Başmüdürü Halit Taşpınar, PTT’nin Edirne’den Hakkari’ye kadar vatanın dört bir yanında bulunan 4 bin 464 iş yerinde görevli 40 bine yakın çalışanları olduğunu söyledi. Öz veriyle ve en iyi şekilde hizmet vermekte olup personelleri bunu kutsal bir vazife olarak kabul etmekte olduğunu anlatan Taşpılar, sözlerine şöyle devam etti.
“Ayrıca bizler Bilecik PTT Başmüdürlüğü personeli olarak PTT hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülmesi için tüm çalışanlar olarak çalışmalarımıza özveriyle ve kararlılıkla devam etmekteyiz. Müşterilerimize verdiğimiz değerli hizmetlerin çeşitliliği elbette bizleri mutlu etmekte olup,dün olduğu gibi bugün ve yarında çalışanlarımızla birlikte halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için başarılarımıza başarı katmaya devam edeceğiz ve kuruluşumuzu daha da ileriye taşıyacağız.”
Konuşmanın ardından etkinlikler kapsamında PTT’ye gelen 175’inci müşteriye PTT Bilecik Başmüdürü Halit Taşpınar tarafından pul koleksiyonu hediye takdim edildi. Etkinlikler, akşamda emekli ve çalışan personele yönelik verilecek yemek ile son bulacak.
YORUM EKLE