Bozüyük Belediyesi’nin Sanat, Spor Ve Meslek Eğitim Kurslarına Başvurular Başladı

Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen sanat, spor ve meslek eğitim kurslarına kayıtlar başladı.Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Sanat, Spor ve Meslek Eğitim Kursları adı ile tek çatı altında toplanan...

Bozüyük Belediyesi’nin Sanat, Spor Ve Meslek Eğitim Kurslarına Başvurular Başladı
banner230
Bozüyük Belediyesi tarafından düzenlenen sanat, spor ve meslek eğitim kurslarına kayıtlar başladı.
Bozüyük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Sanat, Spor ve Meslek Eğitim Kursları adı ile tek çatı altında toplanan kurs kayıtları 21 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek, kurs merkezlerini mahallelere yayarak vatandaşların mahalle konakları gibi kendilerine en yakın kurs merkezlerinde eğitim almalarını sağlamak amacıyla düzenlenen kurslar ücretsiz olarak veriliyor. Yetişkinlere ve öğrencilere yönelik 2 gurupta düzenlenen kurslara katılmak isteyen yetişkinler Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi’nde, öğrenciler ise okul müdürlüklerinde kayıt yaptırabilirler. Vatandaşların ve öğrencilerin çeşitli alanlarda bilgi, beceri ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenen kurslar mahalle konakları, Metristepe Kültür Merkezi, kapalı spor salonu, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Mustafa Şeker Anadolu Lisesi Eğitim Merkezi ve Yeşilkent Kültür Merkezi’ndeki kurs merkezlerinde verilecek.
Yetişkinlere yönelik olarak düzenlenen kurslar arasında; halk oyunları, bağlama, resim, gitar, keman, ney, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, akıl oyunları, tiyatro ve drama, ebru sanatı, hat sanatı, seramik, dikiş, nakış, bilgisayarlı muhasebe, işaret dili, kişisel gelişim, İngilizce, Arapça, aile eğitimi, etkili ve hızlı okuma, hasta ve yaşlı refakatçisi, KPSS kursu, step, aerobik, üç boyutlu kağıt, rölyef, aşçılık, evde çocuk bakımı, iğne oyası, okuma yazma, fotoğrafçılık ve Osmanlı Türkçesi kursları yer alıyor. Çocuklar için verilecek olan eğitim programında ise; Halk Oyunları, bağlama, gitar, keman, ney akıl oyunları, İngilizce, çocuk korosu, drama eğitimi, resim, basketbol, voleybol, tenis ve Osmanlı Türkçesi bulunuyor.
Kurslar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile OHOP kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde açılacak olup bazı eğitimler sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.
YORUM EKLE