Bilecik Belediyesi Aşure Dağıttı

İlk olarak Teyfikbey Caddesi üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Sosyal Tesis ve Aile Çay Bahçesi önünde okunan dua sonrası dağıtılan aşure, sırasıyla; Kapalı Pazar ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrenci otağında vatandaşlara ve öğrencilere ikram edildi.

Bilecik Belediyesi Aşure Dağıttı
banner230
Bilecik Belediyesi üç ayrı noktada aşure dağıttı.
İlk olarak Teyfikbey Caddesi üzerinde bulunan Bilecik Belediyesi Sosyal Tesis ve Aile Çay Bahçesi önünde okunan dua sonrası dağıtılan aşure, sırasıyla; Kapalı Pazar ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrenci otağında vatandaşlara ve öğrencilere ikram edildi. Aile çay bahçesi önündeki okunan dualar sonrası dağıtılan aşure sonrası açıklama yapan Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can, mübarek bir ay içerisinde olduklarını ve 3 ayrı noktada 5 bin kişilik aşure dağıtacaklarını belirtti. Can, “İnşallah dağıtılan aşure, Aşure Ayı’nda şifa olur diyerek, birlik beraberliğimize de bir şifa olmasını temenni ediyorum. Bu geleneğimiz 10 yıldır devam ediyor. Sayın başkanım bugün Ankara’da bir toplantıdalar ve onun da çok selamını ileteyim” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Yardımcısı Can, kendi elleri ile vatandaşlara aşure ikram ettikten sonra, diğer aşure dağıtım noktalarına hareket etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 12:45
YORUM EKLE