Başkan Yağcı’nın Ramazan Bayramı mesajı

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Yağcı, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının meyvesi olan Ramazan Bayramı’nın bütün insanlık aleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve...

Başkan Yağcı’nın Ramazan Bayramı mesajı
banner230
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Yağcı, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının meyvesi olan Ramazan Bayramı’nın bütün insanlık aleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzura vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz etti. Mesajında, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını bazı yerlerde gerçekleştirilen vahşi saldırılar nedeniyle buruk bir şekilde geçirdiklerini ifade eden Başkan Selim Yağcı, bütün dünya coğrafyasında yaşanan sıkıntıların bir an önce bitmesi temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:
"Öncelikle, başta ülkemizde olmak üzere dünyanın bazı noktalarında gerçekleştirilen terörist saldırılar nedeniyle hayatlarını kaybetmiş kardeşlerimize Cenabı Mevlam’dan rahmet, diliyorum. Diğer yandan annelerinden, babalarından, evlatlarından ayrı kalan kardeşlerimize de yine Cenabı Allah’tan sabırlar diliyorum. Onların bu Ramazan bayramını sevdiklerinden ayrı geçirmesi bizleri de derinden üzmektedir. Ancak her yeni bir gün gibi her yeni başlangıçlar ve bayramlar da bizler için sevinç kaynağı. Çünkü bayramlar, iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma üst kimliğinin öne çıktığı kutlu zaman dilimleridir. Bununla birlikte bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bizler Türkiye’mizde ve Bilecik’imizde Ramazan ayını çok verimli ve faydalı bir şekilde geçirdik. Gerek mahalle iftarları, gerek Ramazan mukabeleleri; toplumsal birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşliğimizi pekiştirdi. Ancak vatanlarından ayrı, memleket hasreti çekerek, Ramazan ayını geçiren kardeşlerimiz de oldu. Bizler bunun burukluğunu yaşarken, aynı zamanda bu kardeşlerimize de dua etmeyi unutmadık. Bizler bu anlamda gelecek bayramı, bu zulüm ve savaşın bitmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz. Öyle ki bizler her mahallemizde gerçekleştirdiğimiz mahalle iftarlarında ve Ramazan mukabelelerimiz de bu kardeşlerimiz için dualar ettik. Cenabı Allah’ın bu dualarımızı kabul etmesi, kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşma temennisiyle, tüm Müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, bayramın Bilecik’imize, ülkemize ve bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum."
YORUM EKLE