10.11.2015, 16:01 204

BASİRETLE BAKMAK

İhsan Fazlıoğlu ‘Kendini Aramak’ isimli kitabında ‘İnsan Olmak İşte Bütün Mesele’ başlığı altında kaleme aldığı makalesinde Oryantalist Gibb’in: (İslam dünyasını kastederek): “Onların her şeyini mahvettik; felsefelerini, dinlerini… Artık hiçbir şeye (tam olarak) inanmıyorlar. (Meydana gelen şüpheden dolayı) İçlerinde sosuz bir boşluk açıldı. Anarşinin ya da intiharın eşiğindeler.” Dediğini ifade eder. 
Tüm Müslümanlar olarak, aramızdaki ihtilafların nasıl ve nereden kaynaklandığını bu sözden dolayı iyi düşünelim. Maalesef bu tür müsteşriklerin tesirinde kalan insanlarımızın (Bilim adamlarımızın)varlığını da bilmeliyiz. Unutmayalım ki, bu millet yanlış üzerinde ittifak etmez. Yanlış yapanlar dün olduğu gibi bugün de olacaktır. Bizler kendi değer ve kıymetlerimizi/kıymetlilerimizi önemseyelim. Onları önceleyelim. Hesabi değil, hasbi olarak birbirimizi sevelim sayalım. Biz buna değeriz. İçten ve dıştan kardeşliğimize halel verecek olanlara fırsat vermeyelim. İyi düşünüp iyi bakmak varken, neden kötü düşünüp kötü bakalım ki. Hem neden bizi birbirimize düşürmek isteyen yabancıların oyununa gelelim ki. 
Kişi ve olaylara basiretle bakalım.
Yorumlar (1)
Basiretle bakınca 5 yıl önce
Müsteşriklerin veya batının bizi bir nesne konumuna düşürmesi yerine ;biz bizim kendi kendimize verdiğimiz zarara bakalım. Bu yabancılar tarafından düzenlenen operasyonlardan on kat daha fazla zarar veriyor. Mesela etrafımızda bir Müslüman ve muhafazakar yapısına ait bir kişinin helal ve haram noktasında hiçbir çizgi ve omurga taşımadığını görünce müşterek olarak toplumsal ahlakın temeline dinamit lokumları serpiştiriyor.
banner287
banner269

Gelişmelerden Haberdar Olun

@