Banyo paspasları dekoratif yanı kadar işlevselliği ile de ön plana çıkar. Cilt bakımı yapmak, diş fırçalamak veya duş almak için banyoda geçirilen zaman düşünüldüğünde bu zamanın hiç de az olmadığı görülür. Dolayısıyla konforunuzu arttıracak banyoda daha keyifli ve rahat vakit geçirmenize yardımcı olacak banyo paspası seçimi oldukça önemlidir. Özellikle banyonuzun şekline uygun bir modeli tercih ettiğinizde banyonuzda ferah bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Yuvarlak banyo paspası tercihi özellikle köşeli ve dar bir banyonuz varsa oldukça avantajlı bir tercih olabilir. Kabarık ve tüylü görünümüyle oldukça popülerlik kazanan pelüş paspaslar ise farklı bir görünüm arzu edenlerin tercihleri arasında yer alır.

banyo-paspasi1

Yumuşak Dokusu ve Şıklığıyla Ön Plana Çıkan Banyo Paspası Modelleri

Banyo dekorasyonunuzu tamamlayıcı parçalar arasında yer alan banyo paspası modelleri farklı renk, tasarım, ebat, şekil ve dokularına göre değişiklik gösterir. Farklı zevkler ve banyo dekorasyonları göz önünde bulundurularak tasarlanmış banyo paspasları geniş renk ve desen yelpazesine sahiptir. Banyonuza ve kendi zevkinize uygun paspaslardan seçerek hem kendinize rahat ve konforlu bir alan oluşturur hem de banyo dekorasyonunuza yeni bir soluk katabilirsiniz. Banyo paspasları banyoya ilk girildiğinde göze çarpan aksesuarlar arasında yer alır. Banyonuzun tam ortasında, lavabo veya klozet önünde konumlandıracağınız paspaslar aynı zamanda size güvenli bir alan oluşturur. Banyolar genellikle ıslak ve kaygan yerlerdir. Duş aldığınızda oluşan buhar yeri ıslak bir hale getirerek kaymanıza neden olabilir. Banyo paspasları genel olarak bu sorun göz önüne alarak tasarlanır. Kaydırmaz banyo paspası pürüzlü alt tabanı sayesinde zemine tutunur ve oluşabilecek kazaların önüne geçmeye yardımcı olur.

banyo-paspasi2

Banyonuz için En Uygun Banyo Paspasını Seçmeye Var Mısınız?

Farklı ebatlarda üretilen banyo paspasınızı seçmeden önce banyonuzun büyüklüğü önem taşır. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz yuvarlak, kare, oval veya dikdörtgen tekli banyo paspası tercih edebilirsiniz. Köşeli ve biçimsiz bir banyoya sahipseniz kare ve dikdörtgen paspasları konumlandırmakta zorlanabilirsiniz. Yuvarlak veya oval bir tekli paspas daha doğru bir tercih olabilir. Eğer geniş bir banyonuz varsa içerisinde farklı ebatlarda olan banyo paspası seti seçeneklerine göz atabilirsiniz. Göz alıcı renk ve desenlerle dikkat çeken setler ikili veya üçlü olarak üretilir. Genellikle bu setler içinde banyonun merkezine konulmak üzere tasarlanmış, diğer parçalara göre daha büyük bir paspas ve diğer küçük parçalar yer alır. Bu küçük paspaslar daha çok lavabo, klozet, kapı veya küvet önünde kullanılmaya uygundur. Özellikle duştan sonra ihtiyaç duyulan küvet paspası ayaklarınızdaki suyu emerek duş sonrası yaşayacağınız kazaları engellemeye yardımcı olur. Kaydırmaz özellikli bazı modelleri duş içi içinde seçebilirsiniz. bu modeller ile duşun içinde de kaymazsınız. Eğer otantik bir banyo havası yaratmak isterseniz kilim desenine benzer modelleri seçebilir, kısa kenarlarda bulunan ip uzantıları ile banyonuza farklı bir hava katabilirsiniz.

Temizlik Kolaylığı ve Şıklığın Birleşimi: Vitrifiyeler Temizlik Kolaylığı ve Şıklığın Birleşimi: Vitrifiyeler

Her Bütçeye Uygun Banyo Paspası Modelleri

Her banyoya ve bütçeye hitap eden birbirinden farklı modelleriyle ön plana çıkan banyo paspası fiyatları modele, renge ve desene göre farklılık gösterir. Banyo paspas seti 3'lü modeller tekli modellere göre farklı fiyat aralığında olabilir. Setlerin içerisinde farklı kullanımlar için tasarlanmış tekli, ikili veya üçlü parçalar yer alır. Banyonuzun ortasında konumlandıracağınız büyük bir parça; lavabo, kapı veya küvet önüne koyabileceğiniz küçük parçalar paspas setini oluşturur. Kullanılan malzemenin kalitesi, kaymaz özellik ve paspasın üst dokusu da fiyatta belirleyici rol oynar. Banyonuzdaki ısı yalıtımı sağlayan paspasınızın kolay yıkanabilir ve temizlenebilir olması da fiyatta belirleyicidir. Özellikle kir ve toz tutmayan modeller avantajlı bir tercih olabilir. Siz de banyonuza en uygun olduğunu düşündüğünüz modeli Koçtaş web sitesinden inceleyebilir, dilediğiniz zaman hızlı ve kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.