Sındırgı’da Ulaşım Rahatlıyor

Balıkesir'in Sındırgı İlçesinde Ulaşım Sıkıntısı Çözüme Kavuşturuluyor

Sındırgı’da Ulaşım Rahatlıyor
banner230
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde ulaşım yollarındaki sıkıntıyı çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Gölcük grup yolunda genişleme çalışması yapılacağını müjdeledi.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Karayolları 141. Şube Şefi Sadettin Demiraslan ile birlikte yol yapım sahasında incelemelerde bulundu. Özellikle yaz döneminde kamyonların oldukça fazla kullandığı grup yolunda genişletme çalışması için ihalenin yapıldığı açıklandı. Yer tesliminden sonra önümüzdeki günlerde genişletme çalışmalarının başlayacağını müjdeleyen Başkan Yavaş, “Sındırgı’yı yeni yol diye tabir edilen İzmir - İstanbul yoluna ulaştıran toplam 27 kilometre mesafelik yol güzergahı. Bu yol güzergahında özellikle bizim 10 tane kırsal mahallemiz yer alıyor. Bu yol yer yer 4 metreye kadar daralıyor. Bir tarafında kanal, bir tarafından ova bulunuyor. Karayolları 14. Bursa Bölge Müdürlüğü uhdesinde yolun ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde yol genişletme çalışmaları başlayacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.
Karayolları 141. Şube şefi Sadettin Demiraslan ise, "27 kilometrelik yolun ilk 6 kilometrelik bir alanın genişletilmesi için ihalesi yapıldı. Geri kalan yolda ise peyder pey ihalesi yapılarak genişletilecek” dedi.
YORUM EKLE