Burhaniye’de İşletme Sahiplerine Müşteri Memnuniyeti Eğitimi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ticaret Odası Başkanlığının öncülüğünde, işletme sahiplerine Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi eğitimi verildi. Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’ndan Öğretim Görevlisi Dr. Muammer Bezirgan’ın...

BALIKESİR 25.10.2015, 11:31
Burhaniye’de İşletme Sahiplerine Müşteri Memnuniyeti Eğitimi
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Ticaret Odası Başkanlığının öncülüğünde, işletme sahiplerine Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi eğitimi verildi. Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’ndan Öğretim Görevlisi Dr. Muammer Bezirgan’ın konuşmacı olarak katıldığı eğitim toplantısı Ticaret Odası Salonu’nda yapıldı.
Burhaniye Ticaret Odası Başkanlığı 2015 yılı eğitim ve seminer programları kapsamında düzenlenen Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi konulu seminer de konuşan Dr. Muammer Bezirgan, öncelikle müşterinin tarifini yaptı. Üretilen ürünleri talep edenlerin müşteriler olduğun anlatan Dr. Muammer Bezirgan, asıl hedefin hazır müşterileri elde tutmak olması gerektiğini anlattı. Müşterinin aldığı maldan en iyi derecede yararlanmasının memnuniyeti oluşturduğunu anlatan Bezirgan, yeni müşteriler elde etmenin maliyetinin yüksel olduğunu anlattı ve eski müşterileri elde tutmanın sıfır maliyetli olduğunun altına çizdi. Müşterilerin beklentilerinin karşılanması gerektiğini anlatan Dr. Muammer Bezirgan, müşterilerin her zaman özel ilgi beklediğini hatırlattı. Ürün güvenirliliği, ürün çeşitliliği,yeni teknolojilerin takibi, kullanmada kolaylık, çağdaş görünüm, ödenen ücretin karşılığının alınması ve ürünün doğru fiyatlandırılmasının önemi üzerinde duran Dr. Muammer Bezirgan,çalışanların motivasyonun da olduğunu söyledi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@