Burhaniye’de demokrasi nöbetinde dualar yapıldı ve aşure dağıtıldı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 Temmuz darbe girişimin ardından başlatılan Demokrasi nöbeti, Cumhuriyet Meydanında devam ederken, 11.günde dualar yapıldı ve aşure dağıtıldı. Demokrasi nöbetine, Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı...

BALIKESİR 26.07.2016, 14:55
Burhaniye’de demokrasi nöbetinde dualar yapıldı ve aşure dağıtıldı
banner230
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 15 Temmuz darbe girişimin ardından başlatılan Demokrasi nöbeti, Cumhuriyet Meydanında devam ederken, 11.günde dualar yapıldı ve aşure dağıtıldı. Demokrasi nöbetine, Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Bülent Ölçensoy ve Belediye Başkanı Necdet Uysal ile binlerce vatandaş katıldı.
15 Temmuz gecesinden bugüne kadar Cumhuriyet Meydanını dolduran Burhaniyeliler, meydanlarda ki nöbetine devam ediyor. Her akşam ellerindeki Türk Bayraklarıyla Türkiye’nin demokrasisine her hangi bir darbe vurulamayacağını gösteren Burhaniyeliler, birlik ve beraberliğin en iyi örneklerini sergiliyorlar. Her akşam yılmadan usanmadan Türk Bayraklarını sallayan vatandaşlar 25 Temmuz akşamı tam bir gövde gösterisi yaptı. Memur-Sen Balıkesir Şube Başkanı Ömer Seyfettin Çelebi, yaptığı kısa konuşmada, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kocacami İmamı Ramazan Aşık ve Müezzin İsmail Baydemir, Kuran okurken, Müftü Hacı Öz’de dua yaptı. Duanın arından, katılımcılara aşure dağıtıldı. Demokrasi nöbeti sırasında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin iş makineleri, binek araçları ve İtfaiye araçları da geçiş yaptı. Demokrasi nöbetine, Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Bülent Ölçensoy ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, çok sayıda daire müdürü, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
kapalı
Namaz Vakti 14 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@