Ramazan Dolayısıyla Arıları Öldürmek İstemeyince Özel Ekip İstedi

Aydın’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte yabani arılar da artmaya başladı. Aydın Kardeşköy’de evine arı saran bir bayan Ramazan ayı dolayısıyla arıları öldürmek istemeyince evine özel ekip istedi. Aydın’da böyle bir...

Ramazan Dolayısıyla Arıları Öldürmek İstemeyince Özel Ekip İstedi
banner230
Aydın’da hava sıcaklıklarının artması ile birlikte yabani arılar da artmaya başladı. Aydın Kardeşköy’de evine arı saran bir bayan Ramazan ayı dolayısıyla arıları öldürmek istemeyince evine özel ekip istedi. Aydın’da böyle bir ekibin olmaması üzerine arılara iftar vaktinden sonra operasyon yapılmasına karar verildi.
Edinilen bilgiye göre Aydın Efeler ilçesi Kardeşköy Mahallesi’nde yaşayan Nur D. isimli bayan evine arılar sarınca arıların evden uzaklaştırılması için belediye ekiplerinden yardım istedi. Efeler Belediyesi evi ilaçlayarak arılardan temizleyebileceğini belirtince ev sahibi Nur D. isimli bayan Ramazan ayı dolayısıyla ilaçlama sonucu arılar telef olacağı için evin ilaçlanmasına izin vermedi. Bunun üzerine arıcılardan yardım isteyen duyarlı kadın eşek arılarının öldürülmeden evindeki yuvasından alınıp uzaklaştırılmasını istedi. Bu tür arılara karşı böyle bir ekibin olmaması üzerine Nur D. isimli bayan iftardan sonra kendi işini kendisinin halledeceğini belirterek yardım talebini durdurdu.
Bu yıl birden artan sıcaklarla birlikte eşek arılarının daha yoğnlaştığını ve rahatsızlık vermeye başladığını belirten Kardeşköy Mahallesi sakinlerinden Nur D. “Köyde yaşadığımız için her yıl tek tük arı olurdu. Bu yıl çok fazla. Evimin içindeki şofben bacasına yuva yapmışlar. Odanın içi sanki arı kovanı gibi oldu. Geçen yıllarda bu tür durumlarda ilaçlayarak sorunu çözüyorduk. Ramazan ayında olmamız nedeniyle ilaçlayıp arıların ölmesine gönlüm elvermedi. Belediyeden ve arıcılardan yardım istedim. Onlar da ilaçlayıp arıları öldürerek sorunu çözecekmiş kabul etmedim. Artık çaresiz kaldığım için iftardan sonra kendim ilaçlayıp sorunu çözmeye çalışacağım” dedi.
YORUM EKLE