Çöl Sıcaklarıyla Bunalan Aydın, Yaz Yağmuruyla Serinledi

Etkili olan çöl sıcakları nedeniyle son bir haftadır Türkiye’nin en sıcak merkezlerinden birisi olan Aydın, öğleden sonra aniden bastıran yaz yağmuruyla serinledi.Son bir haftadır termometrelerin 43-49 derece arasında aşırı sıcakları...

Çöl Sıcaklarıyla Bunalan Aydın, Yaz Yağmuruyla Serinledi
banner230
Etkili olan çöl sıcakları nedeniyle son bir haftadır Türkiye’nin en sıcak merkezlerinden birisi olan Aydın, öğleden sonra aniden bastıran yaz yağmuruyla serinledi.
Son bir haftadır termometrelerin 43-49 derece arasında aşırı sıcakları gösterdiği Aydın, bugün yağan yaz yağmuruyla serinliğin tadını çıkardı. Aydın merkez ve çevreleri ile İzmir’in doğu ilçelerinde etkili olan kısa süreli kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış, sıcaktan kavrulan Aydınlıların imdadına yetişti.
Aydın merkez Efeler ile İncirliova, Koçarlı, Yenipazar, Sultanhisar ve Köşk ilçelerinde yaklaşık 15 dakika devam eden sağanak yağış, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Aşırı sıcaklar nedeniyle son bir haftadır evlerinden çıkamayan Aydınlılar, yağmurla birlikte evlerinden çıkarak serinliğin tadını çıkardı.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, akşam saatlerine kadar bölgesel olarak etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara olan su baskını, ani sel, dolu yağışı, yağış anında kısa süreli fırtına ve yıldırıma karşı ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmalarını istedi.
YORUM EKLE