Aydın’da Basketbol Aday Hakem Kursu Başlıyor

Aydın’da bu sene ilk defa, 4 takımın bölgesel ligde mücadele edecekleri takımların yanı sıra hakemler de bütün hızlarıyla yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.Aydın Gençlik Merkezi’nde, bu kapsamda 2015-2016 sezonu için düzenlenen...

Aydın’da Basketbol Aday Hakem Kursu Başlıyor
banner230
Aydın’da bu sene ilk defa, 4 takımın bölgesel ligde mücadele edecekleri takımların yanı sıra hakemler de bütün hızlarıyla yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.
Aydın Gençlik Merkezi’nde, bu kapsamda 2015-2016 sezonu için düzenlenen basketbol aday hakem kursları başladı. Kursta hakem adaylarına, Türkiye Basketbol B Klasman hakemi ve bölge eğitmeni Nezihi Soydan tarafından 4 gün sürecek teorik ve saha bilgilerini içeren eğitim verilecek. Eğitim sonunda yapılacak yazılı sınavda başarılı olanlar ise aday hakem unvanını kazanmış olacaklar ve 1 yıl boyunca aday hakem olarak görev yapacaklar. 1 senenin sonunda il temsilciliği teklifi edilmesi halinde Türkiye Basketbol Federasyonu’nun onayı ile asaletleri tasdik olunacak ve sonraki yıllarda da il hakemi olarak görevlerine devam edebilecekler.
Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan TBF Aydın temsilcisi Ömer Görür yaptığı açıklamada “İlimizde yeni sezona hazırlık kapsamında gerek takımların ve gerekse de hakemlerin hazırlıkları bütün hızıyla devam ediyor. Açılacak olan basketbol aday hakem kursuna şu ana kadar 70 kişilik bir başvuru listesi var ve bu sayının yüksekliği basketbola olan ilginin fazla olmasını görüntülemesi açısından mutluluk verici. Dilerim, bütün kursiyerlerimiz kursu başarılı bir şekilde tamamlarlar ve kendilerini geliştirirler. Yeni sezonun herkes için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE