Valilikten ‘Bombalı Tuzak’ Açıklaması

Diyarbakır Valiliği, önceki gün teröristler tarafından seçim çalışması yürüten AK Partili milletvekili adaylarının da içerisinde olduğu konvoyun geçtiği güzergah üzerinde patlatılan ve imha edilen el yapımı patlayıcılara ilişkin...

Valilikten ‘Bombalı Tuzak’ Açıklaması
banner230
Diyarbakır Valiliği, önceki gün teröristler tarafından seçim çalışması yürüten AK Partili milletvekili adaylarının da içerisinde olduğu konvoyun geçtiği güzergah üzerinde patlatılan ve imha edilen el yapımı patlayıcılara ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı’nca, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla mayın ve el yapımı patlayıcı arama faaliyetlerinin icra edildiği belirtilerek, “Hani karayolu Aksalkım mahallesi mevkiinde 23 Ekim 2015’te kontrol yapan unsur tarafından karayolu bitişiğinde, üzeri taşlarla örtülü 2 adet mutfak tüpü ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcı tespit edilmiştir. Bölgenin çepeçevre emniyeti alınarak, olay mahallinde bulunan PAMİT Timi tarafından tespit edilen patlayıcı düzeneği yerinde imha edilmiştir. Görevine devam eden unsurlar, olay yeri yakınında bulunan Sumakveren sokağı yol ayrımında da şüphelenilen menfez gerisinde emniyetli bir mesafede durdukları esnada söz konusu menfezdeki patlayıcı bölücü terör örgütü mensuplarınca patlatılmış, patlama sonucunda karayolunda çukur oluşmuş, yol trafiğe kapanmış, emniyetli bir mesafede bulunulduğundan herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Müteakiben yapılan çalışmalar sonucunda karayolu temizlenmiş ve tamir edilerek ulaşıma tekrar açılmıştır” denildi.
YORUM EKLE