Şehit Ailesi Dolandırıcıların Kurbanı Oldu

Tüm Birikimlerini Dolandırıcılara Kaptıran Kocabaş Ailesini Evlerinde Ziyaret Eden Aydın Şehit Yakınları Ve Malul Gaziler Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevil Esin Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Geçmiş Olsun Dileklerinde Bulundu.

Şehit Ailesi Dolandırıcıların Kurbanı Oldu
banner230
Aydın’ın Efeler ilçesinde, oğulları Şırnak’ta şehit düşen Kocabaş ailesi, telefonla kendilerini arayan dolandırıcılara 20 bin TL para ile 5 bin liralık ziynet eşyası kaptırdı.
Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç köyü yakınlarında 1993 yılında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan İsmail Kocabaş’ın ailesi, telefon dolandırıcılarının kurbanı oldu. Şehit babası Ali Kocabaş’ı (75) evde olduğu sırada cep telefonundan arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp, kimliğinin bir soygun olayında kullanıldığını söyledi. Soruşturmanın sürdürülmesi için kendilerine para vermesini isteyen dolandırıcıların tuzağına düşen Ali Kocabaş, Askerlik Şubesi yakınlarında dolandırıcı için çalışan kuryenin gelmesini bekledi. Bölgede görevli Güven Timi ekibi, hareketlerinden şüphelendikleri Ali Kocabaş’ı uyarmak için harekete geçti. Şehit babası ile konuşan polis ekibi, Kocabaşın diğer oğluna da ulaşıp yanlarına gelmesini istedi. Oğlunu da karşısında gören Kocabaş ikna olurken, paranın evde olduğunu söyledi. Polis ekibi ile birlikte Meşrutiyet Mahallesi 2071 Sokak’taki evine gelen Ali Kocabaş, kendisini arayan dolandırıcı için çalışan bir kişinin eve geldiğini ve eşi Iraz Kocabaş’tan (69) 20 bin lira ile beş bin lira değerindeki ziynet eşyasını alarak gittiğini öğrendi.
Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
“DERNEĞİMİZİN DE İSMİNİ KULLANIYORLAR”
Tüm birikimlerini dolandırıcılara kaptıran Kocabaş ailesini evlerinde ziyaret eden Aydın Şehit Yakınları ve Malul Gaziler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevil Esin ve yönetim kurulu üyeleri, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Aileyi teselli eden Sevil Esin, “Son günlerde bu artmış durumda. Dolandırıcılar, derneğimizin de ismini kullanarak yardım adı altında para topluyorlar. Vatandaşlarımız bu isteklere itibar etmesin. Ne devlet görevlileri ne de derneğimiz kimseden para istemez” diye konuştu.
YORUM EKLE