Sahte Polis Son İşinde Yakayı Ele Verdi

Güngören’de Kendisini Polis Olarak Tanıtarak Dolandırıcılık Yapmak İsteyen Bir Kişi Suçüstü Yakalandı. Şüphelinin Benzer Yöntemlerle İki Kadını Daha Dolandırdığı Ortaya Çikti. Adliyeye Sevk Edilen Şüphelinin Tutuklandığı Bildirildi.

Asayiş 04.08.2015, 19:45
Sahte Polis Son İşinde Yakayı Ele Verdi
banner230
Güngören’de kendisini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yapmak isteyen bir kişi suçüstü yakalandı. Şüphelinin benzer yöntemlerle iki kadını daha dolandırdığı ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen şüphelinin tutuklandığı bildirildi.
Olay, 30 Temmuz 2015’te Güngören Güneştepe Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, S.Y. isimli bir vatandaş, kendisini telefonla arayıp komiser olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırılmak istendi. Anlattığı çeşitli hikayelerle ev sahibini etkilemeyi başaran şüpheli, evde bulunan altınları teslim almak üzere polis kılığında şahsın evine gitti.
EV SAHİBİ KİMLİK SORUNCA ASIL NİYETİ AÇIĞA ÇIKTI
Kapıyı açan ev sahibi S.Y. içinde altın bulunan poşeti vermeden önce şüphelendiği şahıstan polis kimliğini göstermesini istedi. Şahsın kimlik gösterememesi üzerine altınları teslim etmekten vazgeçen ev sahibi ile şüpheli arasında tartışma çıktı. Bu sırada masa üzerindeki poşeti gözüne kestiren M.T. içerisinde 3 adet 22 ayar altın bilezik, 10 yarım Cumhuriyet altını, 2 tam Cumhuriyet altını, 4 çeyrek altın, 1 altın zincir, 2 altın küpe, 1 altın yüzük, bin 150 Euro ve bin TL paranın bulunduğu poşeti alarak kaçmaya çalıştı.
DEVRİYE GEZEN POLİS EKİBİ KAÇAN ŞÜPHELİYİ SUÇÜSTÜ YAKALADI
Bu olayların yaşandığı sırada ikameti terk etmeyi başaran şüpheli, yoldan kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Bu esnada devriye görevi yapan Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlileri duruma el koyarak kaçan şahsı suçüstü yakaladı.
ŞÜPHELİNİN SUÇ DOSYASI KABARIK ÇIKTI
Emniyette sorguya alınan şüphelinin daha önce karıştığı suç kaydı da ortaya çıktı. Yapılan soruşturma sonucunda M.T.’nin aynı gün G.A. (46) isimli bayan şahsı benzer yöntem kullanarak 21 çeyrek altın, 1 çift altın küpe ile bin TL parasını dolandırdığı tespit edildi.
Şüphelinin 06 Haziran 2015’te S.G. (62) isimli bayan bir şahsı da benzer yöntem kullanılarak 3 bin 500 TL değerindeki 1 altın bilezik, 7 çeyrek altın ve 27 bin TL parasını dolandırdığı belirlendi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.T.’nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@