Özel Güvenlik Görevlilerinden Öğrencilere “Sert Müdahale” İddiası

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) dergi tanıtımı yapmak için stant açan bir grup üniversite öğrencisine, üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin, coplarla ve tekmelerle müdahalede bulunduğu iddia edildi.Meşelik Kampüsü...

Asayiş 23.10.2015, 17:42
Özel Güvenlik Görevlilerinden Öğrencilere “Sert Müdahale” İddiası
banner230
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ) dergi tanıtımı yapmak için stant açan bir grup üniversite öğrencisine, üniversitenin özel güvenlik görevlilerinin, coplarla ve tekmelerle müdahalede bulunduğu iddia edildi.
Meşelik Kampüsü Mimarlık Mühendislik Fakültesi karşısında toplanan Öğrenci Kolektifleri üyesi 10 öğrenci, “Bilim kazanı” dergisinin tanıtımını ve dağıtımını yapmak için stant açtı. Bunun üzerine üniversitenin özel güvenlik görevlileri, üzerinde “Bu kampüste yandaş rektör var” yazısının da bulunduğu standın kaldırılmasını istedi. Daha sonra standı kaldırmayan öğrencilere, özel güvenlik görevlileri müdahalede etti. Özel güvenlik görevlilerinden bazılarının öğrencilere, coplarla vurduğu ve tekme attığı öne sürüldü. Olaylarda hafif yaralanan 3 öğrenci, kendi imkanlarıyla gittikleri ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’nde tedavi edildi.
Ayrıca, özel güvenlik görevlilerinin olaylar sırasında 4 öğrenciyi kısa süreli gözaltına alıp serbest bıraktığı da iddia edildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 07 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@