Nazilli Polisinden Film Gibi Operasyon

Aydın’ın Nazilli ilçesinde biri cezaevi firarisi diğeri de eski sabıkalı iki kişinin çevreye rastgele ateş ettiği ihbarını alan polis, geniş çaplı operasyon başlattı. Elindeki pompalı tüfekle yanına kimseyi yaklaştırmayan şahıslardan...

Nazilli Polisinden Film Gibi Operasyon
banner230
Aydın’ın Nazilli ilçesinde biri cezaevi firarisi diğeri de eski sabıkalı iki kişinin çevreye rastgele ateş ettiği ihbarını alan polis, geniş çaplı operasyon başlattı. Elindeki pompalı tüfekle yanına kimseyi yaklaştırmayan şahıslardan O.G., 8 yaşındaki küçük oğlunu bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktı. Uzun süren takibin ardından polis silahlı şahısları yakalayarak gözaltına aldı.
Aydın’ın Nazilli ilçesinde olayı haber alan emniyet görevlileri ile saldırganlar arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Dün akşam saat 20.30 sularında Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Lisesi’nin çevresinde bulunan bölgede iki şahsın ellerindeki silahlarla çevreye rastgele ateş edip zeytinlik alana kaçtıkları ihbarını alan polis, çevrede büyük bir operasyon başlattı. Çelik yeleklerini giyen güvenlik güçleri, büyük bir dikkatle şahısların bulunduğu yeri tespit etmeye çalıştı. Bu esnada kendisinin O.G. (33) olduğunu ve elinde pompalı tüfek bulunduğunu söyleyen bir kişi, emniyet müdürü ve savcının yanlarına gelmesi talebinde bulundu. Bütün ikna çabalarına rağmen güvenlik güçleriyle konuşmayı reddeden O.G., bağırmaya başladı.
8 YAŞINDAKİ OĞLUNU ALIKOYDU
Bölgenin karanlık olması nedeniyle silahlı şahısların saklandıkları yeri tespit etmekte zorlanan emniyet güçleri, 3 gün önce Nazilli Açık Cezaevi’nden firar ettiği öğrenilen S.K. (23) ve uyuşturucudan sabıkalı O.G. (33) ile konuşmaya çalıştı. Kendilerine zarar verilmeyeceği taahhüdünde bulunan polisin teklifini geri çeviren S.K. ve O.G.’nin yanlarında küçük yaşta bir çocuk olduğu bilgisini alan polis, bekleyişe geçti. Yüksek sesli bağırışlardan, küçük çocuğun O.G.’nin 8 yaşındaki oğlu olduğunu anlayan güvenlik güçleri, çocuğun serbest bırakılmasını istedi. Bunun üzerine, bir süre geçtikten sonra 8 yaşındaki çocuk bulunduğu yerden ayrılarak koşar adımlarla polislerin bulunduğu sokağa geldi. Hemen ekip otosuna bindirilen çocuk, koruma altına alındı.
SOKAK ARALARINDA GERGİN ANLAR
Nazilli’ye bağlı Güzelköy nüfusuna kayıtlı S.K. ile Siirt nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen O.G., karanlıktan faydalanarak bulundukları alanı terk edip Pınarbaşı Mahallesi’nin ara sokaklarında izlerini kaybettirmeye çalıştı. Ancak şahısları yakalamaya kararlı olan polis, peşlerinden giderek adeta bir sürek avı başlattı. Dar ve karanlık sokaklarda yaşanan kovalamacada, zaman zaman tansiyon yükseldi. Elindeki pompalı tüfekle Pınarbaşı Mahallesi’nden Zafer Mahallesi’ne geçip ilçe merkezine doğru yürümeye başlayan O.G., teslim olması yönünde yapılan çağrılara aldırmadı. Bir ara, kalabalık bir vatandaş grubunun oturduğu bir kahvehanenin önünde duran ve avaz avaz bağıran O.G., çevrede paniğe yol açtı. O.G.’nin elindeki silahı gören vatandaşlar oturdukları masalardan panikle kalkarak kahvehanenin içine kaçtı.
ŞEHİR MERKEZİNE 300 METRE KALMIŞTI
Bu arada, peşindeki polis ordusuna aldırmadan Yavuz Sultan Selim İlkokulu’nun önünden geçerek Hürriyet Polis Karakolu ile 260 Evlere doğru yönelen O.G., kalabalığa karışması tehlikesi üzerine bir anlık dalgınlığından faydalanılarak kıskıvrak ele geçirildi. Kendisini yakalayan polislere direnmeye çalışan O.G., kelepçelenerek sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
Öte yandan, girdiği ara sokaklarda kendisini takip eden güvenlik güçlerini atlatamayan cezaevi firarisi S.K.’nin de yakalandığı bilgisine ulaşılırken, yürekleri ağza getiren operasyonda herhangi bir can kaybının olmaması gecenin tek tesellisi oldu.
YORUM EKLE