Kurtların Sürüye Saldırması Sonucu 2 Koyun Telef Oldu

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde kurtların sürüye saldırması sonucu 2 koyun telef oldu.Kızılkoltuk köyü Kayrak Mahallesi’nde yaklaşık 70-80 koyunu otlatan çoban Metin Yıldızhan, sabah saatlerinde engebeli arazide hayvanların bir bölümünün...

Kurtların Sürüye Saldırması Sonucu 2 Koyun Telef Oldu
banner230
Kütahya’nın Şaphane ilçesinde kurtların sürüye saldırması sonucu 2 koyun telef oldu.
Kızılkoltuk köyü Kayrak Mahallesi’nde yaklaşık 70-80 koyunu otlatan çoban Metin Yıldızhan, sabah saatlerinde engebeli arazide hayvanların bir bölümünün bulunduğu bölgede kuzu ve kurtların sesini duydu. Seslerin geldiği bölgeye giden Yıldızhan, 10 koyunun kanlar içinde yerde yattığını gördü. Çoban Yıldızhan, vatandaşlara haber vererek koyunların hepsini köye götürdü. Koyunlardan 2’si telef olurken, 7-8 koyun da yaralandı. Yaralı koyunlar Pazarlar ilçesinden gelen Veteriner Hekim Yakup Kılıç tarafından tedavi edildi.
Olayı anlatan Metin Yıldızhan, “Engebeli arazide koyunları otlatırken kuzuların bağrışını ve kurt sesi duyup koştum. İki kurdun sürüme saldırdığını gördüm. Köpeklerin havlaması ve benim bağrışımla kurtlar kaçtı. Kurtlar 2 koyunumu öldürürken, yaklaşık 7-8 koyunum da yaralandı” dedi.
YORUM EKLE