Duygu Tacirlerine Zabıtadan Baskın

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde insanların duygularını sömürerek lösemili ve engelli gençlere yardım topladıklarını ifade eden dolandırıcılar sahte makbuzlar ile zabıta tarafından yakalandı.İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri...

Duygu Tacirlerine Zabıtadan Baskın
banner230
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde insanların duygularını sömürerek lösemili ve engelli gençlere yardım topladıklarını ifade eden dolandırıcılar sahte makbuzlar ile zabıta tarafından yakalandı.
İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri evlerde ve çarşıda sözde lösemili ve engellilere yardım adı altında çeşitli malzemeler satan şebekeye baskın düzenledi. Yapılan incelemede kurulan bir dernek üzerinden sahte makbuz çıkaran şahısların bu makbuzlar karşılığında aldıkları para ile vatandaşlara boyama kitabı, temizlik bezi, kalem gibi ürünleri yüksek fiyata sattıkları belirlendi. Ellerindeki malzemelere el koyan zabıta ve polis ekipleri şahısları gözaltına aldı. Şahıslara ve kurulan derneğe zabıta tarafından para cezası kesildi. Maliye de devreye girerek sahte makbuzlara el koydu ve şahıslara cezai işlem yaptı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273