Cinayet Sanığına Uyuşturucu Ticaretinden 4 Yıl 2 Ay Hapis

19 Yaşındaki Kürşat B., 'uyuşturucu Ticareti' Suçundan 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezasına Çarptirildi.

Cinayet Sanığına Uyuşturucu Ticaretinden 4 Yıl 2 Ay Hapis
banner230
Samsun’da öldürdüğü kişinin kendisine satmak için esrar verdiğini iddia eden genç, ’uyuşturucu ticareti’ suçundan yargılandığı mahkeme tarafından 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Samsun’un Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda silahlı saldırıda boynundan vurulan evli ve 2 çocuk babası Davut A.(35), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayeti işlediği iddia edilen ve olaydan sonra tutuklanan 19 yaşındaki Kürşat B. tutuklandı. Öldürülen Davut A.’nın üzerinde uyuşturucu madde ele geçtiği iddia edildi. Polis olayı soruştururken, Kürşat B., cinayet suçundan cezaevinde bulunduğu sırada öldürdüğü kişinin kendisine uyuşturucu sattırmak istediğini ileri sürüp esrarı sakladığı evinde polislere gösterdi. Polis 54 gram esrara el koydu. Kürşat B., hakkında da ayrıca "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
Hakim karşısına çıkan Kürşat B., "Davut A.’dan borç para almıştım. Davut bana borcunu ödemem amacıyla satmak için uyuşturucu verdi. Ancak ben, bana verdiği uyuşturucuyu sakladım ve kimseye satmadım. Borcumu ödedikten sonra satmak için bana verdiği esrarı da geri iade edecektim. Kimseye uyuşturucu satmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.
Mahkeme heyeti toplanan deliler doğrultusunda kararını vererek Kürşat B.’yi ’uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.
YORUM EKLE