Bozüyük Fen Lisesi Öğrencilerine Uygunsuz Fotoğraf Soruşturması

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan fen lisesinde, kız öğrencilere ait uygunsuz fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.İddialara göre, Bozüyük Fen Lisesi’nde yatılı kalan 2...

Bozüyük Fen Lisesi Öğrencilerine Uygunsuz Fotoğraf Soruşturması
banner230
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan fen lisesinde, kız öğrencilere ait uygunsuz fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.
İddialara göre, Bozüyük Fen Lisesi’nde yatılı kalan 2 kız öğrencinin, birbirlerinin uygunsuz fotoğraflarını çektikleri cep telefonları derste erkek arkadaşlarının eline geçti. Kızların telefonundaki fotoğrafları alan 3 erkek öğrenci, açtıkları sahte sosyal medya hesabı üzerinden bu fotoğrafları paylaştılar. Bu resimlerinin deşifre olmasının ardından okul yönetimi yatılı kalan kız öğrencilerin telefonu topladı. Yatılı kalan kız çocuklarına ulaşamayan ve meraklanan veliler, 4-5 kişinin yaptığı bir olay yüzünden bütün öğrencilere cezalandırılmasına tepki gösterdiler.
Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, böylesi üzücü bir olay yaşandığı belirterek, “Aileler çocuklarını merak etmesin. Okulda bulunan sabit numaralardan devamlı çocuklara ulaşabilirler. Üzücü olay için bir şey söyleyemem. Durum savcılığa intikal etti ve gerekli soruşturmalar başlatıldı” dedi.
Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak da, olay hakkında konuşmak istemediğini belirtti.
Bu arada, 3 erkek öğrencinin velilerinin, çocuklarını okuldan almak için dilekçe verdikleri iddia edildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273