Bodyer Bilmecesi Sürüyor

Bodyer isimli gemi güvenli bir yere çekilecek. Hacizli olması nedeniyle İzmir Aliağa Limanında demirli bulunan Bodyer isimli gemi, çapasından kurtularak Foça kıyılarına sürüklenmiş, Foça aslanburnu mevkisinde karaya oturmuştu. Gemi sahipleri,...

Asayiş 19.04.2015, 12:06
Bodyer Bilmecesi Sürüyor
banner230
Bodyer isimli gemi güvenli bir yere çekilecek. Hacizli olması nedeniyle İzmir Aliağa Limanında demirli bulunan Bodyer isimli gemi, çapasından kurtularak Foça kıyılarına sürüklenmiş, Foça aslanburnu mevkisinde karaya oturmuştu. Gemi sahipleri, olası bir tehlikenin önüne geçmek adına yanlarındaki teknik ekiple geldikleri gemiyi çalıştırmak emniyete almak için çalışmalara başladı.
Rüzgârın yön değiştirmesi ile birlikte çapası ve içindeki seyir aletleri hırsızlar tarafından çalınmış olan 97.8 metre boyunda, 3 bin 936 grostonluk gemi yüzmeye başladı ve Midilli Adası istikametine sürüklendi. Zor durumda kalan gemi sahipleri, sahil güvenlik ve Foçalı balıkçılardan yardım istedi. Harekete geçen Foçalı balıkçılar gemiyi yedeğe alarak Foça önlerine getirdi. Geminin resmi işlemleri tamamlanmasından sonra güvenli bir limana çekilmesine çalışılıyor.
S.S. Foça Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ceyhan Çetin yaptığı açıklamada, “Gemi sahibi imdat isteği ile liman başkanlıklarını, sahil güvenliği aradı ve en son bize ulaştı. Kaymakamı aradık bilgi verdik, kendisi yapabileceğiniz bir şeyler var ise yapın deyince biz de Foçalı balıkçılar olarak gemiyi güvenli bir yere çektik. Ancak, hafta sonu olması nedeniyle resmi işlem yapılamıyor. Pazartesi gerekli resmi izin alınırsa gemiyi güvenli bir şekilde limana yanaştıracağız” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
açık
Namaz Vakti 12 Kasım 2019
İmsak 05:49
Güneş 07:13
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@