Bitlis’te Terör Operasyonları

Bitlis ve ilçelerinde son 10 gün içerisinde gerçekleştirilen terör saldırılarıyla ilgili olarak 9 kişi gözaltına alındı.Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi’nin...

Bitlis’te Terör Operasyonları
banner230
Bitlis ve ilçelerinde son 10 gün içerisinde gerçekleştirilen terör saldırılarıyla ilgili olarak 9 kişi gözaltına alındı.
Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi’nin PKK-KCK terör örgütünün Bitlis merkez, Tatvan ve Ahlat ilçelerindeki YDG-H ve milis yapılanması içerisinde terör örgütünün şehir merkezlerindeki faaliyetlerini organize ettikleri iddia edilen şahıslara yönelik çalışma yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Terör örgütünün kırsal kadrolarından aldıkları eylem talimatları ile Tatvan şehir merkezine dönerken üzerlerindeki 1 adet el bombası ve 27 adet kaleşnikof mermisi ile yakalanan 2 şahsın alınan ifadeleri doğrultusunda soruşturma genişletildi. Soruşturma kapsamında 31 Temmuz 2015 günü Ahlat İlçe Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirilen roketatarlı saldırı eyleminde ‘İşbirlikçilik/milislik’ faaliyetlerinde bulundukları ve yine Ahlat ilçesinde 2 Ağustos 2015 günü bir kamyonun molotofkokteyli atılması suretiyle kundaklanması olayını gerçekleştirdikleri değerlendirilen 7 şahıs daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların araçlarında ve ikametgahlarında yapılan aramalarda ise 1 adet el bombası, 1 adet fünye, 27 adet kaleşnikof mermisi, 1 adet 9 mm çapında tabanca ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi. Şahısların, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ndeki işlemleri devam ediyor” denildi.
YORUM EKLE