Babasını Rehin Aldı

Kahramanmaraş’ta babası ile maddi meseleler yüzünden tartışan şahıs, babasını rehin aldı. Rehine krizi, polisin 2 saat süren ikna çabaları sonucu sona erdi.Olay, akşam saatlerinde Kanuni Mahallesi Göllülü Yusuf Çavuş Mahallesi’nde...

Babasını Rehin Aldı
banner230
Kahramanmaraş’ta babası ile maddi meseleler yüzünden tartışan şahıs, babasını rehin aldı. Rehine krizi, polisin 2 saat süren ikna çabaları sonucu sona erdi.
Olay, akşam saatlerinde Kanuni Mahallesi Göllülü Yusuf Çavuş Mahallesi’nde iki katlı evin alt katında meydana geldi. İddiaya göre, Devlet D. (32), babası Mustafa D. (52) ile maddi nedenler yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Devlet D., evin tüm kapılarını kapatarak gaz vanalarını açtı. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, Devlet D.’nin babasını serbest bırakmasını istedi. Tüm görüşmelere rağmen dışarı çıkmayan ve babasını da bırakmayan Devlet D. için özel hareket polisinden destek istendi. 2 saat süren krizde babasını darp eden Devlet D., sonunda ikna olarak polise teslim oldu.
Polis tarafından gözaltına alınan oğlu ile sürekli anlaşmazlık yaşadığını belirten Mustafa D., “Evimi istedi. Bende olumsuz yanıt verdim, bana şiddet uyguladı. Benden para istedi. Geldi evin camlarını ve kapısını kırdı. Ondan sonra bunu yaptı” dedi.
Devlet D. ifadesi için emniyete götürülürken, babası Mustafa D. ise sağlık kontrolü için hastaneye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
YORUM EKLE